V předvánočním čase o pramenech lékařského poznání i rybích kostech uvízlých v krku

Cyklus přednášek pro veřejnost na neobvyklá témata, které pod názvem Pilsner Medical Talks pořádá v roce 2015 Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni, se uzavře pouhé dva dny před Vánoci. O téma Příběhy a prameny lékařského poznání se podělí dva vysoce uznávaní odborníci a pedagogové, stomatolog profesor Jan Kilian a otorhinolaryngolog docent Jaroslav Slípka. Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy zve veřejnost na přednáškový večer „Příběhy a prameny lékařského poznání“ v úterý 22. prosince od 18:00 hodin v Šafránkově pavilonu, alej Svobody 31, Plzeň.

 

Prof. MUDr. Jan Kilian, DrSc., se ve své přednášce zaměří na proměny medicínského studia na plzeňské Lékařské fakultě za posledních 60 let. „Jako bývalý student a pozdější učitel této fakulty bych chtěl připomenout podmínky studia medicíny v polovině minulého století a porovnat je s podmínkami současnými. Posluchačům bych rovněž rád přiblížil současné pedagogické i zdravotnické zaměření a činnost plzeňské Stomatologické kliniky, na které pracuji nepřetržitě přes 50 roků,“ dodává ke své přednášce legenda plzeňské stomatologie profesor Kilian.

 

Mezi přední osobnosti plzeňské Lékařské fakulty patří i doc. MUDr. Jaroslav Slípka CSc., přednosta Otorhinolaryngologické kliniky LF UK a FN v Plzni, který je vedle řady odborných ocenění také nositelem francouzského rytířského Řádu akademických palem. I on připojí své zamyšlení nad podmínkami studia medicíny v minulých dobách a dnes, které okoření příběhy z praxe. Vzhledem k předvánočnímu času zcela jistě zbyde místo i na zmínku o tom, co tradiční česká večeře v podobě štědrovečerního kapra přináší krčním lékařům…

 

Vstup na přednášky je zdarma.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *