Pražskou Kampu osvobodí americké jednotky – 11. dubna v rámci bohaté ochutnávky programu Plzeň 2015

Vojenský tábor americký jednotek z doby osvobození Plzně, hudební vystoupení, vůně i gastronomie z období baroka, vystoupení katalánského souboru nového cirkusu PSiRC, setkání plzeňských a pražských Baráčníků, ukázka skladby Sokolů, výstava komixů Opráski splzeňský historje… nejen to  z programu Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015 mohou ochutnat Pražané v sobotu 11. dubna na Kampě a v Michnově paláci i jeho okolí od 13 hodin v rámci akce Kampa Střed Světa. Pro Plzeňany, kteří na akci zavítají, je připraven symbolický dárek v podobě volného vstupu na vystoupení plzeňských hudebních skupin v Malostranské besedě.

 

“Plzeňské” odpoledne na Kampě zakončí od 18:30 v Baráčnické rychtě folklórní večer s Malou dudáckou muzikou z Plzně a od 19 do 23 hodin v Malostranské besedě vystoupení plzeňských hudebních skupin Frajara Putyka, Lakuna a Muerta Mente.

“Přijďte si otevřít Plzeň a ochutnat něco z bohatého programu, který jsme v rámci Evropského hlavního města kultury připravili.,” láká programový ředitel Plzně 2015 Jiří Sulženko. Program má upoutat na největší akce, které se letos v západočeské metropoli odehrají – květnové Slavnosti svobody, celoroční sezona nového cirkusu se špičkovými zahraničními soubory, nácvik moderní choreografie Sletu sokolů v červnu či letní festival 9 týdnů baroka, který oživí skvostné památky v regionu zajímavým programem. Ochutnat baroko všemi smysly můžete nejen během července a srpna na devíti místech Plzeňského kraje, ale už tuto sobotu v interiérech Michnova paláce.

S výjimkou koncertu plzeňských hudebních skupin je vstup na celou akci zdarma. Pro „pražské Plzeňáky“ organizátoři připravili symbolický dárek v podobě volného vstupu i na tuto část programu.

Program – Kampa Střed Světa – Otevřete si Plzeň! – 11. dubna 2015

13:00 – 18:00

Kampu osvobozují americké jednotky

Vojenský camp  na parkovišti mezi Michnovým palácem a Čertovkou.

 

14:00 – 18:00

Geodom Plzeň 2015

Info Point, výstava Opráski splzeňský historje, prezentace projektů z programu Plzeň 2015 na terase Michnova paláce.

 

15:00 – 18:00

Pozvání na festival 9 týdnů baroka

Hudební vystoupení, barokní vůně, barokní gastronomie v interiérech Michnova paláce.

 

16:50 – 17:40

Vystoupení souboru Nového cirkusu PSiRC – představení Acrometria

Španělská trojice performerů, žonglování, akrobacie, hudba a tanec v parku na Kampě.

 

17.40 – 18:00

Setkání plzeňských a pražských Baráčníků

Ukázka skladby Sokolů

V parku na Kampě a na terase Michnova palace, po skončení odchod Baráčníků a Sokolů průvodem s lidovou hudbou na Baráčnickou rychtu.

 

18:30 – 20:00

Folklórní večer v Baráčnické rychtě

K tanci a poslechu hraje Malá dudácká muzika z Plzně. Vstup volný.

 

19:00 – 23:00

Otevřete s Plzeň!

Vystoupení plzeňských hudebních skupin v Malostranské besedě, vstupné 100,-Kč. (ti, kdo se u vstupu prokáží trvalým bydlištěm v Plzni, mají vstup zdarma)

19:00 – 20:00     Frajara Putyka

20:15 – 21:30     Lakuna

21:45 – 23:00     Muerta Mente

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *