Pomohou při záchraně dětí i dospělých. Na figuríně dítěte cvičí strážníci na “ostrý” zásah

Plzeňští strážníci musejí první pomoc zvládat bez zaváhání. Každý den se totiž pohybují po městě, kde se mohou kdykoliv setkat s občanem, kterému se zdravotně přitíží. Strážníci mají za sebou nespočet událostí, kdy museli zahájit kardiopulmonální resuscitaci a díky kvalitně prováděné první pomoci se jim podařilo zachránit lidský život. Aby byla příprava ještě lepší, má nyní Městská policie Plzeň k dispozici sadu několika nových figurín, které mají zlepšit první pomoc u záchrany kojenců, dětí i dospělých. 

Vzhledem k tomu, že při výkonu služby se strážník může setkat i s tím, že bude muset zahájit resuscitaci u malého dítěte nebo miminka, kde se taková první pomoc liší od dospělého jedince, byla vybrána v projektu sada figurín, které simulují kojence, pětiletého pacienta a dospělého s průměrnou fyziologií a anatomií. Figuríny komunikují pomocí mobilní aplikace, strážníci přesně vědí zpětnou vazbu správné resuscitace. Po nácviku poskytuje návrhy na zlepšení. Díky tomu budou naši strážníci perfektně připraveni i na situace záchrany dítěte, které nejsou pro nikoho z nás lehkou záležitostí.

Projekt „Resuscitační figuríny“, zpracovala metodička prevence kriminality Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň, poté jej podpořil a také zafinancoval v rámci projektu Bezpečná Plzeň Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně. Díky tomu budou moci strážníci z Odboru výuky a výcviku nadále zvyšovat připravenost strážníků na krizové situace.

Zdroj: Městská policie Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *