Podle TOP 09 potřebuje Plzeň městského architekta, který si nesedne na zadek před přáními politiků a lobbistů

Plzni chybí garant kvalitního urbanistického rozvoje města – člověk s jasnou koncepcí a odborník s autoritou, který si nesedne na zadek před přáními politiků a lobbistů stavebních firem a developerů. Myslí si to zastupitelé TOP 09, a proto navrhují, aby vedle politiků o budoucí podobě města odborně rozhodoval městský architekt. Ten by měl Plzni přinést nový impuls a jednotící koncept pro rozvoj urbanismu a architektury.

Zároveň by bylo vhodné posílit nezávislost celého Útvaru koncepce a rozvoje, který často čelí nejrůznějším tlakům zvenčí. Šéf zastupitelského klubu Michal Vozobule o tom informoval novináře před zasedáním Zastupitelstva města Plzně v minulém týdnu a nyní to publikuje i na regionálním stranickém webu.

„Útvar koncepce a rozvoje města Plzně plní svou funkci vcelku dobře. Je však přímo podřízen technickému náměstkovi. Myslíme si proto, že by město mělo mít jasnou nezávislou autoritu, která by přinesla nový pohled zvenku a jasnou jednotící vizi toho, jak by město mělo do budoucna vypadat. Podobně jako se to osvědčilo třeba v Litomyšli,“ říká předseda zastupitelského klubu TOP 09 Michal Vozobule.

Podobný koncept již funguje od loňského roku také v Brně, kde byl na post městského architekta vypsán konkurs s mezinárodní porotou.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *