Teče do Boleváku pitná voda? Radnice odmítá nařčení na sociálních sítích

V pátek 16. září byl spuštěn nový systém na napouštění vody z Berounky do Velkého boleveckého rybníka. Kvůli deštím a velkému zakalení řeky však není možné vodu do rybníka přečerpávat. Při slavnostním zahájení provozu byla jen symbolicky puštěna již dříve z řeky přečištěná voda, a to ze zásobníku, který je součástí uzavřeného systému díla, do kterého byla voda z Berounky akumulována v předchozích dnech, kdy probíhaly finální zkoušky systému. Na sociálních sítích se však objevily informace  o tom, že Plzeň při prezentaci díla nepoužila vodu z řeky Berounky, ale „pitnou vodu odebranou z vodovodu“. Proti tomu se vedení města ohrazuje a pokládá to za lživé nařčení.

Voda z Berounky se měla začít přečerpávat do Velkého boleveckého rybníka v polovině září. “Vytrvalé deště posledních dní zkalily vodu v řece Berounce, odkud se čerpá voda do úpravny vody v areálu čistírny odpadních vod. Doplňování vody do oblíbeného rekreačního rybníku tedy teď aktuálně není možné, neboť by došlo ke zničení membrán úpravny. Doplňování se spustí v okamžiku, kdy opadne zakalení a povolí to naměřené hodnoty,” uvádí radnice na svém webu. Zároveň se ohrazuje proti nepravdivé a účelové informaci, kterou údajně jako první spustil starosta devátého městského obvodu Plzeň-Malesice a kandidát na primátora za STAN Aleš Tolar. Představitelé města zároveň autorovi informace vzkazují, aby se “zdržel šíření daných, hrubě nepravdivých údajů, které poškozují město Plzeň a hrubě a nemravně manipulují s míněním občanů města Plzně.”

“Město Plzeň si dovoluje odkázat na dálkově přístupný elektronický profil zadavatele města Plzně – odkaz pod textem, na kterém je veřejně k dispozici, tedy i panu starostovi Aleši Tolarovi, od 20. ledna 2022 celý projekt provedení díla, včetně celé technické a výkresové dokumentace. Již z této projektové dokumentace je zcela zřejmé, že dílo doplnění vody do Velkého Boleveckého rybníka – jímání, úpravna vody a přívodní potrubí, není jakkoliv napojeno na městský, ani jakýkoliv jiný vodovodní řad s pitnou vodou a že jediným zdrojem pro jímání vody je řeka Berounka,” stojí ve zprávě zveřejnění v neděli odpoledne na radničním webu. “V tomto smyslu město Plzeň opětovně uvádí, že nově spuštěný systém pracuje pouze s vodou z řeky Berounky, kterou přečišťuje a následně potrubím pouští do Boleveckého rybníka. Čerpání pitné vody z městských vodovodních řadů do tohoto díla není technicky možné, neboť dílo není na takové řady napojeno.”

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *