Plzeňští hokejisté prodali vlastní dresy a peníze dali na léčbu malých pacientů na hematoonkologii

Zástupci  HC  Škoda  Plzeň  Martin Straka a Ondřej Kratěna předali řediteli Fakultní nemocnice Plzeň Václavu Šimánkovi finanční dar v hodnotě 100 000 korun pro hemato-onkologické oddělení Dětské kliniky FN Plzeň. „Velmi si vážíme dlouhodobého partnerství mezi fakultní nemocnicí a HC Škoda Plzeň,“ říká ředitel Václav Šimánek a dodává: „Plzeňští indiáni se stali patrony dětských pacientů, pravidelně navštěvují nemocné děti a  postupně přináší na všechna dětská pracoviště velkou radost.“

Po bronzové sezóně 2015/16 vedení HC Škoda Plzeň oslovilo společnost Amboseli s nabídkou odkupu zápasové sady dresů. Prodej  každoročně probíhal formou aukce, na jejímž konci vedení klubu věnovalo výtěžek na dobročinné účely. I přes fakt, že letošní  prodej proběhl jinou formou, peníze půjdou stejným směrem, na podporu FN Plzeň. „Stejně jako v minulých letech, i letos  jsme se rozhodli věnovat prostředky z prodeje dresů na dobrou věc, výtěžek jsme předali pro  dětskou  hematoonkologii ve  Fakultní nemocnici  Plzeň, kterou dlouhodobě podporujeme,“ říká generální manažer Martin Straka.

Loňská aukce hokejových dresů vynesla částku 68 tisíc korun, za kterou klub HC Škoda Plzeň pořídil speciální polohovatelná lůžka pro malé pacienty na Klinice ortopedie a  traumatologie  pohybového ústrojí FN Plzeň.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *