Plzeňský centrální obvod zdobí na loukách lilie a další květiny

Na několika místech třetího plzeňského obvodu vznikly v zelených plochách oázy plné barev, které jistě ocení místní obyvatelé či kolemjdoucí. Barevnou podívanou připravil Odbor dopravy a životního prostředí Úřadu městského obvodu Plzeň 3.

„Květnaté loučky jsme budovali již v minulých letech. Nyní chceme do našich ulic a také zelených ploch vnést ještě více pestrosti a barev, které z daného místa vytvoří oázu plnou květin vhodné pro hmyz a ptactvo. Proto jsme v souladu se současným trendem vedoucí k druhové bohatosti vysadili na jaře spolu s květinovými semeny určenými pro květnaté louky i cibule lilií,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Obvod osadil celkem 300 m2 ploch, kdy na jednom metru čtverečním je 40 cibulí. Celkově bylo tedy vysázeno 12 tisíc liliových cibulí odrůd Verver Kit ‘Hot Summer’ v teplých barvách v odstínech oranžové, žluté a červené a Verver Kit ‘Dynamic Summer’ kdy žlutá, oranžová a červená barva je prosvícena růžovými a bílými akcenty. K liliím byla doplněna směs květinových semen.

A kam se na barevnou nádheru můžete jít podívat? Liliové pásy doplněné dalšími květinami najdete na středovém pásu komunikace U Prazdroje, na kruhovém objezdu v Divadelní ulici, na náměstí T. G. Masaryka, u křižovatek ulic E. Beneše a Heyrovského, Vejprnické a Křimické, Vejprnické a Terezie Brzkové a ve Skupově ulici před OC Luna.

„Životní prostředí hraje v životě člověka důležitou roli a v rámci jeho zlepšení a pestrosti veřejného prostranství jsme k již několika vybudovaným biotopům v našem obvodě koncem dubna osázeli další místa, kolem nichž budeme rádi chodit a vychutnávat barevnou rozmanitost květin. Věřím, že se lidem budou líbit, udělají jim radost a že k těmto místům brzy přibydou další,“ dodal David Procházka.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *