Plzeňské Velké divadlo i Nová scéna odhalí v sobotu jevištní techniku i tajemná zákoutí

Již pošesté se Divadlo J. K. Tyla zapojí do celoevropského projektu Noc divadel a nabídne zájemcům speciální program v obou svých budovách. Návštěvníci si tak 16. listopadu 2019 budou moci prohlédnout jevištní techniku Velkého divadla, prohloubit zážitek z premiéry baletu Korzár využitím speciálního balíčku nebo s herci a zpěváky prožít jedinečnou cestu Novým divadlem.

Ve Velkém divadle si přijdou na své především milovníci baletu, kteří díky čtyřem exkluzivním vstupenkám baletního fajnšmekra mohou spojit premiéru baletu Korzár s návštěvou baletního tréninku a prohlídkou zákulisí. „Těmto návštěvníkům začne slavnostní večer již v 17.15, kdy budou moci zažít v doprovodu bývalé dlouholeté sólistky Zuzany Hradilové předpremiérový frmol v zákulisí divadla společně s tanečníky,“ informuje Jiří Pokorný, šéf souboru baletu DJKT. Tento V.I.P. balíček zahrnující vstupenku, speciální prohlídku a program k inscenaci je v prodeji v divadelních pokladnách za cenu 600 Kč. Slavnostní premiéra bude zakončena autogramiádou umělců na okružní chodbě na 1. balkóně.
Po skončení premiéry, v časovém rozmezí 22.30-24.00, budou na návštěvníky čekat umělecko-techničtí pracovníci, kteří odhalí tajemství divadelních technologií. „Zájemcům představíme jevištní technologie a seznámíme je s prací zvukařů a osvětlovačů,“ přibližuje program Velkého divadla vrchní mistr Karel Devera. Vstup do Velkého divadla je zdarma, bez předcházející rezervace.

V budově Nového divadla budou připraveny site-specific – zážitkové prohlídky, při nichž diváci neuslyší běžný výklad, ale potkají herce a zpěváky na nevyzpytatelných místech. Prohlídky o maximálním počtu 25 osob budou vycházet od 22.30 do půlnoci v pravidelných půlhodinových intervalech od služebního vchodu Nového divadla. Vstupenky v ceně 100 Kč (zvýhodněné vstupné pro děti, seniory a držitele průkazů ZTP a ZTP/P za 50 Kč) jsou v prodeji v divadelních pokladnách, popřípadě i na místě konání.
Noc divadel je celoevropský projekt založený roku 2008 a je vystavěn na stejném principu jako Noc muzeí či Noc kostelů. Jeho cílem je představit divadla a divadelní soubory v jiné formě, než na jakou jsou diváci zvyklí, a v době, kdy už bývají divadelní budovy prázdné a klidné. Česká republika se poprvé Noci divadel účastnila v roce 2013, koordinátorem je Institut umění – Divadelní ústav.

Martina Drbušková

Foto Irena Štěrbová a Pavel Křivánek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *