Plzeňské dvorky přidávají další adresy a provedou vás i vnitrobloky mezi ulicemi centra

Na více či méně známá zákoutí Plzně vás zavede už tuto sobotu oblíbená akce Plzeňské dvorky. Všechny zapojené dvorky budou po dobu akce zdarma a volně přístupné a bude možné zavítat na několik desítek adres v centru města a také na plzeňském Petrohradě. A opět v tradičním čase od 10 do 18 hodin.

„Lákavá bude možnost projít mezi Kopeckého sady 11 a Americkou 29. Obě adresy vedou k letní scéně Měšťanské besedy, kde bude připraven bohatý hudební program. Dalším zajímavým místem bude nádvoří opraveného rabínského domu za Velkou synagogou, kam se zájemci dostanou také ze dvou směrů – z Palackého náměstí a parku M. Horníčka,“ říká Alena Kozáková, ředitelka pořádající Nadace 700 let města Plzně.

Novými adresami budou také Hálkova 18, náměstí Republiky 3 a další. V Plachého 6 bude možné kromě volné prohlídky dvorku jít na komentovanou prohlídku apartmánu Richarda Hirsche (časy prohlídek budou uvedeny na webu akce, vstupné 50 Kč, vstupenky bude možné zakoupit jen na místě).

Komentované prohlídky s možností nahlédnout do podzemních prostor domu se uskuteční i v Prešovské 7. Ty budou zdarma, je ale nutné na ně vyzvednut předem časovou vstupenku. Na mnoha dvorcích bude doprovodný program – hudba, tanec, přehlídky svatebních šatů, výtvarné dílny a mnoho dalšího. Akci doplní stopovačka pro malé i velké, jejíž start a cíl bude na adrese Sedláčkova 38.

Kromě volného vstupu na všechny adresy bude možné projít také některé s průvodci. Vstupenky na tyto trasy jsou v prodeji v Muzeu strašidel v suterénu hotelu Central.

“Podrobný program, včetně časů komentovaných prohlídek a doprovodných prohlídek na jednotlivých adresách je zveřejněn na www.plzenskedvorky.cz a facebookových stránkách projektu. Tištěné programy si mohou zájemci během akce vyzvednout v informačním centru na náměstí Republiky, Na Klatovské třídě 26, Sedláčkově 38 nebo u letní scény Měšťanské besedy,” uvedla Alena Kozáková.

Zdroj: Nadace 700 let města Plzně, foto Jiří Zahradník (na snímku je jeden z nových dvorků)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *