Plzeňské divcadlo vyveze svého Spartaka na Sicílii

https://www.djkt.eu/media/k2/items/cache/ec4ce48d17b0bda36087b2cf3d86aa55_L.jpg

Do Catanie, druhého největšího sicilského města ležícího na samém úpatí Etny, tedy do míst, kam se skutečný Spartakus nikdy nedostal, vyveze Divadlo J. K. Tyla svou úspěšnou inscenaci Chačaturjanovova baletu. Ve dnech 7.–13. června 2016 uskuteční v krásném neorenesančním divadle, jež se svým názvem hlásí ke slavnému rodáku skladateli Vincenzu Bellinimu, celkem 7 představení. (Teatro Massimo Bellini má kapacitu 1300 míst a je o 12 let starší než plzeňské Velké divadlo.) 

V režii a choreografii šéfa souboru Jiřího Pokorného budou v titulní roli alternovat Richard Ševčík (za Spartaka získal Cenu Thálie) a Michal Krčmář, sólista Finského národního baletu. Jeho ženu Frygii bude tančit Jarmila Dycková nebo někdejší členka baletu DJKT Nela Mrázová, nyní sólistka baletního souboru Theater Chemnitz. Jako Crassus vystoupí Miroslav Hradil nebo Martin Šinták, jako Aegina Martina Diblíková nebo Kristýna Piechaczková, bez alternace se obejde  Batiatus Jiřího Žaluda.

Představení pod taktovkou dirigenta Norberta Baxy bude doprovázet orchestr Teatro Massimo Bellini, externisté vč. představitelů dětských rolí se budou rovněž rekrutovat z místních zdrojů.

Pro soubor, který v minulosti absolvoval dvě delší turné po západní Evropě, bude souvislá série představení na významné italské operní scéně zbrusu novou zkušeností. Pro tanečníky, které čeká nesmírně náročný týden, je nezanedbatelný i fakt, že jde o historicky první letecký zájezd souboru.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *