Pěšky do školy. Plzeňská Pětadvacítka se zapojila do tradičního projektu

Tradiční podzimní výzvy Pěšky do školy se letos zúčastnila i plzeňská 25. základní škola. Na 20. září připravila tzv. pěší den, jehož cílem bylo snížit počet automobilů, které se tu každý den ráno pohybují, a tím dělají prostor před školou pro děti méně přátelským až nebezpečným.

Situace před Pětadvacítkou dlouhodobě není dobrá. Místní komunikace v okolí nestačí rannímu náporu automobilové dopravy. Vedení městského obvodu to vidí, a tak přes prázdniny před školou vzniklo osm nových parkovacích míst. Ta samozřejmě pomohla, ovšem komplexním řešením pro školu, kam chodí více než devět set žáků, nejsou.

I proto se Pětadvacítka zapojila do akce Pěšky do školy. Děti a zejména rodiče byli od začátku září informováni a požádáni, aby své plechové miláčky nechali 20. září doma a ke škole se dostali pěšky, na kole, na koloběžce nebo hromadnou dopravou. Pokud už musí přijet autem, byla jim doporučena parkoviště dále od školy, odkud mohou ke škole bezpečně dojít. A výsledek se dostavil. Auta sice v úterý před osmou u školy stála zase, ovšem zdaleka ne v takovém množství jako v jiné dny. Děti si bezpečnější prostor před školou pochvalovaly a snad si všimli i rodiče-řidiči, kteří se do akce nezapojili.

Bezpečnější prostor před školou není jediným přínosem, který kampaň Pěšky do školy sleduje. Chůzí do školy se snaží alespoň částečně bojovat s pohybovým deficitem, kterým dnešní děti trpí. Cestou pěšky zároveň děti prožijí spoustu zážitků a snáze získají vztah k místu, kde žijí.

Projektu Pěšky do školy se v Plzni kromě 25. ZŠ zúčastnily ještě 21. ZŠ, ZŠ a MŠ Plzeň-Božkov a Bolevecká základní škola.

Zdroj: 25. ZŠ Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *