Kam jindy nemůžete. Plzeňské dvorky 2024 se v sobotu otevírají podeváté

Oblíbené Plzeňské dvorky i letos zavedou zájemce na více či méně známá zákoutí Plzně, a to již tuto  sobotu 18. května v tradičním čase 10:00 – 18:00. Všechny zapojené dvorky budou po dobu akce zdarma a volně přístupné a bude možné zavítat na několik desítek adres v centru města a také na plzeňském Petrohradě.

„Zveme především k nahlédnutí do zajímavých zákoutí města, ale připraven je i doprovodný program, který je tentokrát opravdu pestrý,“ říká ředitelka pořádající Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková. „Díky vstřícnosti a finanční podpoře Krajského úřadu Plzeňského kraje nejen, že pozveme na všechny tři dvorky úřadu, ale navíc bude na největším nádvoří se vstupem z Purkyňovy ulice po celý den probíhat skvělý program základních uměleckých škol z celého kraje. Dětí přijede více než 500 a představí se i na jiných adresách,“ doplňuje ředitelka nadace.

Doprovodný program bude nejen hudební, ale návštěvníci se mohou těšit na různé ochutnávky, dílničky, výtvarné umění a mnoho dalšího.

A co všechno bude k vidění? Do programu se opět vrací oblíbený dvorek na náměstí Republiky 20 a hned vedle nová adresa – náměstí Republiky 21. Dalšími novými místy budou např. Sedláčkova 29 a 32. Na dvoře plzeňské radnice si mohou návštěvníci prohlédnout nově obnovená sgrafita. V Plachého 6 bude možné kromě volné prohlídky dvorku jít opět na komentované prohlídky apartmánu Richarda Hirsche. Komentované prohlídky s možností nahlédnout do podzemních prostor domu budou probíhat i v Prešovské 7.

Akci doplní stopovačka pro malé i velké, jejíž start a cíl bude na adrese Sedláčkova 38, tentokrát je její název „Dívej se nahoru.“

Kromě volného vstupu na všechny adresy, bude možné projít také některé s průvodci. Vstupenky na tyto trasy jsou v prodeji v Muzeu strašidel v suterénu hotelu Central a pro velký zájem byly přidány další.
Podrobný program, včetně časů komentovaných prohlídek a doprovodných prohlídek na jednotlivých adresách je zveřejněn na www.plzenskedvorky.cz a facebookových stránkách projektu. Na webových stránkách je také zveřejněn semafor přístupnosti pro osoby se sníženou mobilitou.

Akce se koná za každého počasí. Doprovodný program bude v případě nepříznivého počasí přizpůsoben podle možností jednotlivých lokalit.

Zdroj: Nadace 700 let města  Plzně, na snímku je jeden ze dvorků, který běžně nemůžete navštívit –
dvorek Krajského úřadu Plzeňského kraje, na který se dostanete z Jagellonské ulice (foto – archiv nadace)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *