Tradiční Japonsko se o víkendu představí v plzeňské zoologické a botanické zahradě

V  sobotu 14. a v neděli 15. května zve Zoologická a botanická zahrada města Plzně a Sdružení IRIS na přehlídku tradiční japonské kultury, bojového umění a gastronomie. Uskuteční se na prostranství před tropickým pavilonem.

Po dva dny tak budou mít návštěvníci možnost za nezvýšené vstupné si nejen prohlédnout zvířata a květinové výsadby, ale ještě si odnést další zážitky. Po dvouleté koronavirové přestávce obnovený ročník Dnů japonské kultury nabídne v době od 10 do 17 hod. zájemcům pestrou programovou přehlídku, v níž nebudou chybět každoroční samurajské souboje, ukázky čajového obřadu, bojového umění, papírových skládanek origami, tvorba různých typů ikeban a krása bonsaí, modelů japonské architektury, tušová kresba, hra na japonskou flétnu a další lahůdky z bohaté tradiční japonské kultury a gastronomie.
Speciality japonské kuchyně bude možné nejen ochutnat, ale návštěvníci se podívají i na jejich přípravu a z jakých surovin vznikají.

Program bude doprovázet průvodní slovo konferenciéra s informacemi o účinkujících, předváděných ukázkách a zemi, které bude tento víkend v zoologické a botanické zahradě patřit.

Zdroj: Zoo Plzeň

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *