Plzeň si vzpomene na Karla Kryla

V sobotu 11. dubna od 19 hodin se uskuteční v plzeňské kulturní kavárně Jabloň již třetí hudebně ­literární vzpomínkový večer věnovaný českému básníkovi a písničkáři Karlu Krylovi. Vedle mladých plzeňských kytaristů, v jejichž podání zazní Krylovy známé i ty méně známější písně, vystoupí i známý český recitátor Mirek Kovářík, který loni na podzim oslavil osmdesátiny. Plzeň mu rozhodně není neznámá, vystupoval zde např. na festivalu Porta. V Jabloni poprvé vystoupil na jaře loňského roku. On sám byl blízkým přítelem Karla Kryla, s nímž udržoval dopisovou korespondenci a v počátcích jeho kariéry s ním dokonce vystupoval.

Kromě Krylovy poezie v podání Mirka Kováříka, budeme tak během večera moci zhlédnout záznam jejich společného televizního vystoupení z roku 1967, které moderoval Pavel Dostál, někdejší ministr kultury.

Zájemci budou mít možnost rovněž nahlédnout do originálů jejich společné korespondence, k vidění bude například prvotní verze “Jeřabin”. Vzhledem k stoupajícímu zájmu, kterému se akce těší, bude s největší pravděpodobností kapacita Jabloně zcela zaplněna. Proto organizátoři doporučují zájemcům přijít s dostatečným předstihem. Vstup na celou akci je dobrovolný.                      (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *