Plzeň rozsvítí Festival světla 18. a 19. března

Plzeň již oficiálně předala žezlo Evropského hlavního města kultury Wroclawi a San Sebastianu, přesto žije kulturou dál. O víkendu 18. a 19. 3. 2016 bude doslova zářit.

V pátek a sobotu 18. – 19. března proběhne totiž podruhé festival světla, tentokrát pod názvem „BLIK BLIK”. Nové je jméno, ale i trasa, která povede mimo historické centrum Plzně. Vydat se můžete od amfiteátru na sídliště Lochotín, kde bude cesta u OC Atom končit (samozřejmě můžete jít i opačným směrem, pokud preferujete chůzi z kopce…).

Na festivalu se podílí desítka umělců z Česka, Slovenska, Francie, Německa a Japonska, která rozsvítí město k magickým zážitkům.

Naváží tak na velký divácký úspěch z roku 2015, kdy světelné instalace kolem Radbuzy vidělo přes 40.000 diváků. Těšit se můžete např. na digitální ohňostroj nebo videomapping na budovu Lékařské fakulty UK. Do programu se zapojili i naši přátelé a partneři: festival Finále bude guerilově promítat na paneláky, ENVIC poodkryje Zapomenutou zahradu, Pěstuj Prostor bude u pramenů na Roudné, Fotoklub Plzeň zpřístupní svá světelná představení a Dům digitálních dovedností představí speciální interaktivní videomapping v Dominikánské ulici.

Celkem bude na trase nachystaných 11 instalací (plus doprovodné programy), k vidění jsou zdarma po oba dny od 18 do 23 hodin. Trasa hlavního programu měří zhruba 3 kilometry a během večera ji pohodlně projdete celou. Informační stánky budou umístěné u amfiteátru, u Lékařské fakulty a u OC Atom, stánky s občerstvením najdete průběžně po trase. Vstupenky na páteční party v Sokolovně Bolevec (18. 3. 2016 od 20:00) je možné zakoupit v předprodeji či na místě za 50 korun.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *