Plzeň navštíví přes tři stovky seniorů z partnerského Regensburgu

Ve středu 15. dubna navštíví Plzeň početná delegace regensburgských seniorů. Více než tři stovky německých seniorů z partnerského města přijedou navštívit Evropské hlavní město kultury. Program návštěvy zahrnuje, kromě přijetí na radnici, prohlídku plzeňských pamětihodností, návštěvnického okruhu v Plzeňském Prazdroji, návštěvu Borského parku, kde před třemi roky Regensburgští vysadili strom Přátelství Regensburg – Plzeň.

 

Jedná se patrně o největší akci, která byla za dobu historie partnerských vztahů mezi Plzní a Regensburgem organizována a určitě jde i o jednu z nejpočetnějších zahraničních delegací, která Plzeň EHMK 2015 v průběhu roku navštíví.

Na pozadí této spolupráce jsou dva výborní přátelé Plzeňák Stanislav Tyšer, zastupitel městského obvodu Plzeň 3, a Regensburgčan Josef Mös, předseda Svazu seniorů Regensburgu. Oba již po řadu let neúnavně organizují vzájemnou spolupráci na bázi setkávání občanů obou partnerských měst a kladou si stále větší cíle.

Před časem Němci uspořádali například plavbu na Dunaji a Češi zase na oplátku adventní předvánoční společenský večer, na kterém se zúčastnila i delegace seniorů z dalšího partnerského města, které Plzeň má, ze slovenské Žiliny.

S německými seniory přijíždí do Plzně na návštěvu také regensburgská starostka Gertruda Maltz-Schwarzfischer, která bude hovořit s představiteli plzeňského magistrátu o rozvoji vzájemné spolupráce.

 

Časový itinerář akce:

Středa 15. 4. 2015

10.45 hod – přijetí na radnici – nám. Republiky č.1 – (Malz, Mös, Tyšer)

12.30 hod – 15.00 hod – oběd na Spilce (postupně 6 autobusů, ve 13.30 tam budou Malz, Mös, Tyšer)

15.00 hod – 16.00 hod. – Borský park – Strom přátelství Plzeň-Regensburg (Malz, Mös, Tyšer).

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *