Plasy mají dvě ceny ze soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2015. Nyní hostí putovní výstavu

Tradiční součástí doprovodného programu prestižní soutěže Stavba roku Plzeňského kraje je putovní výstava, která představuje všechny přihlášené objekty. Další zastávkou letošního ročníku výstavy jsou Plasy na severním Plzeňsku, v areálu místního bývalého pivovaru v Centru stavitelského dědictví budou prezentační panely k vidění od 9. do 28. srpna 2016.

Město Plasy bylo v letošním ročníku soutěže mimořádně úspěšné. Památková obnova hospodářského dvora v rámci Centra stavitelského dědictví získala hlavní titul Stavba roku Plzeňského kraje 2015 v kategorii Rekonstrukce budov. Porota vyzdvihla zdařilou a inspirativní obnovu památkových objektů. Projekt Cesty klášterem – stezky poznání zase ocenil hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

„Z obou ocenění máme samozřejmě velkou radost. Jsem velmi rád, jak funguje spolupráce města a Národního technického muzea (NTM), pod nějž patří Centrum stavitelského dědictví. NTM věnuje opravdu velkou pozornost nejen samotné renovaci, ale také propagaci projektu. Doufám, že celý komplex k nám přiláká návštěvníky z České republiky i ze zahraničí. Už dnes vnímáme, že se k nám lidé naučili jezdit a Plasy jsou pro ně atraktivním místem,“ říká starosta Plas Zdeněk Hanzlíček.

Do konce roku 2016 bude výstava k soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2015 k vidění ještě na dalších místech v západních Čechách. „Po Plasích se bude stěhovat do Klenčí pod Čerchovem a následně do Horažďovic. Poté ji budou hostit tři místa přímo v západočeské metropoli,“ upřesňuje Miloslav Zeman, předseda Okresní hospodářské komory Plzeňsko.

Do letošního 13. ročníku soutěže se přihlásilo celkem 28 objektů, na hlavní ocenění odborná porota nominovala devatenáctku nejlepších. Prestižní titul získaly stavby ve čtyřech ze šesti soutěžních kategorií – Environmentální centrum Krsy (kategorie Novostavby budov), památková obnova hospodářského dvora v rámci Centra stavitelského dědictví v Plasích (kategorie Rekonstrukce budov), bytová nástavba hotelu U Zvonu v Plzni (kategorie Stavby pro bydlení) a Dům přírody Českého lesa v Klenčí pod Čerchovem (kategorie Sportovní a volnočasové stavby).

Odborná sedmičlenná porota udělila ještě jednu zvláštní Cenu poroty, a to soukromému depozitáři automobilů v Plzni, a tři čestná uznání, která míří Prácheňským marionetám do Horažďovic, do Plzně za úpravu Divadelních teras a do Rokycan za park U Rakováčku.

O nestatutárních cenách rozhodli partneři soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2015. Plzeňský primátor Martin Zrzavecký ocenil přestavbu plzeňského jižního nádraží na CULTURE STATION. Cena hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse putovala právě do Plas za projekt Cesty klášterem – stezky k poznání. Odborný garant soutěže Okresní hospodářské komora Plzeňsko vyhodnotila jako pozoruhodnou stavbu novou administrativní budovu společnosti ZF Engineering v Plzni. Svaz podnikatelů ve stavebnictví zase ocenil nadzemní heliport v areálu Fakultní nemocnice v Plzni. Cenu veřejnosti získalo Environmentální centrum Krsy.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *