Pivovarské muzeum v Plzni inspiruje dál. Po úšpěšných podzimních kreativních dílnách přicházejí adventní

Pivovarské muzeum v Plzni slaví úspěch u veřejnosti svými kreativními dílnami s názvem Podzimní inspirace. Po dobu tří prosincových sobot na ně navážou Adventní inspirace, které začnou v sobotu 5. prosince, kdy si návštěvníci budou moci vyrobit pod vedením zkušených lektorů vánoční ozdoby ze slámy a šustí.

 

Podzimní inspirace, sobotní tvůrčí dílny v plzeňském Pivovarském muzeu, které probíhaly od 31. října do 28. listopadu 2015, se těšily ještě většímu zájmu návštěvníků všech věkových skupin než v předešlých letech. „Letošního 5. ročníku se každou sobotu pod vedením zkušených lektorů zúčastnilo přes 100 účastníků. Lidé si každý víkend vyzkoušeli dvě rukodělné techniky – učili se například, jak plést z pedigu nebo slámy, jak na ubrouskovou techniku, drátkování nebo si vyrobili šperk z ovčí vlny či korálků a drátku,“ říká Vendula Hnojská z Pivovarského muzea v Plzni.

 

Podzimní inspirace se každoročně těší velké oblibě u rodin, což svědčí o tom, že jsou dílny vhodné opravdu pro každého, od předškoláků až po seniory. Na úspěch Podzimních inspirací navážou od 5. do 19. prosince sobotní Adventní inspirace, které ukážou Pivovarské muzeum v pravém vánočním světle.

 

Každou sobotu si návštěvníci projdou muzeum v doprovodu různých osobností adventního času. Dozvědí se o tradici a historii předvánočních svátků sv. Mikuláše a sv. Lucie.
Na sladovně si upečou a vychutnají různé druhy vánočního cukroví a na valečce si vyrobí vánoční dekoraci nebo ozdobu na vánoční stromek. 5. prosince návštěvníci v muzeu potkají čerta, Mikuláše a anděla a vyrobí si vánoční ozdoby ze slámy a šustí. Ozdobí si také tematické perníčky postav typických pro mikulášskou nadílku. 12. prosince si odnesou domů dekoraci na vánoční stůl, ozdobí si perníkový svícen a muzeem je provede svatá Lucie. 19. prosince budou návštěvníci plést pedigové zvonečky a řetězy, zdobit tradiční perníčky. Prohlídku muzea povede anděl, který jim povypráví o historii a tradicích Vánoc. Adventní inspirace probíhají ve spolupráci s agenturou Czech Tourism.

 

12. ročník soutěže o Nejkrásnější vánoční perníček

Zároveň probíhá tradiční Soutěž o nejkrásnější vánoční perníček, do které se může zapojit široká veřejnost. Zájemci mohou nosit své nejpovedenější perníkové výrobky do Pivovarského muzea v Plzni až do 17. prosince do 17 hodin, kdy proběhne vyhlášení nejkrásnějších perníčků. Odborná porota vybere vítěze ve třech kategoriích: Tradiční perníček, Perníkový model a Dětský perníček. V každé kategorii budou soutěžící moci vyhrát zajímavé ceny.

 

Soutěžní perníčky budou v Pivovarském muzeu v Plzni vystaveny do 10. ledna 2016. Výstavu mohou zájemci navštívit v běžné otevírací době muzea denně od 10 do 17 hodin.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *