Piráty na Karlovarsku povede do krajských voleb 2024 Markéta Monsportová

Ve volbě lídra pirátské kandidátky do krajských voleb 2024 zvítězila současná krajská zastupitelka Markéta Monsportová. Mezi její hlavní priority patří návrat sebedůvěry obyvatel Karlovarského kraje a jejich zapojení do transformace regionu. Chce zefektivnit nakládání s krajskými financemi a navázat na podporu kulturního a kreativního průmyslu v regionu.

Na podpoře kulturního a kreativního průmyslu pracuje Markéta Monsportová již nyní. Z pozice uvolněné zastupitelky Karlovarského kraje iniciovala vznik projektu “Agentura 4K pro kulturní a kreativní průmysly Karlovarského kraje”. Ta už za několik týdnů své existence přináší výsledky, kdy pomohla několika projektům v rámci výzvy Chemnitz 2025 a má šanci získat do odvětví až 6 milionů korun. Velkou výzvou je podle Markéty Monsportové posílení atraktivity regionu jako takového. Kvalita života v Karlovarském kraji totiž neustále roste, ale jeho obyvatelé to tak nevnímají.

„V roce 2020 jsem šla do voleb s heslem „Náš západ není Zapadákov!“ Od té doby se hodně věcí v našem regionu začalo pomalu zlepšovat, ale dle průzkumů si stále velká část obyvatel myslí, že jsme na tom špatně. To i přesto, že oficiální data ukazují opak. V Karlovarském kraji si nevěříme a získání sebedůvěry a nastartování pozitivních změn není práce pro jedno volební období,” říká Markéta Monsportová.

Markéta Monsportová (*24. 6. 1972, Ostrov nad Ohří) vystudovala Střední hotelovou školu v Mariánských Lázních, kde již zůstala a vychovala zde dvě dcery. Aktivně se snaží o zkvalitnění veřejného prostoru a rozvoj kultury. Byla zakládající spolku Švihák a v roce 2016 společně se Zuzanou Stejskalovou založily Marienbad Film Festival a obnovily tak tradici filmového festivalu v Mariánských Lázních. Od roku 2020 je uvolněnou zastupitelkou Karlovarského kraje pro cestovní ruch, lázeňství a kulturní a kreativní odvětví. Zároveň je předsedkyní Výboru pro národnostní menšiny Karlovarského kraje.

Zdroj: Piráti Karlovarský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *