Nejvyšší čas připravit se na lyže. Kraj rozděluje dotace na lyžařské trasy a techniku

Ačkoliv je venku krásně a mnozí z vás si užívají letní počasí plnými doušky, již nyní se Karlovarský kraj připravuje na zimní sezónu. Na květnovém zasedání Rady Karlovarského kraje byly odsouhlaseny dotace na budování a údržbu lyžařských běžeckých tras a na pořízení potřebné strojové techniky. V prvním případě si žadatelé mezi sebou rozdělí téměř 2,5 milionu korun, v druhém pak 7,2 milionu korun. 

Stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce Karlovarský kraj podpoří budování a údržbu lyžařských běžeckých tras. Letos na tyto účely vyčlenil ze svého rozpočtu 2,5 milionu korun. Důvodem vyhlášení dotačního titulu je podpora zachování standardní péče údržby o lyžařské běžecké trasy, které jsou v našem regionu v zimních měsících hojně využívané, a zajištění jejich dalšího rozvoje. O příspěvek mohou standardně žádat jak obce, mikroregiony, příspěvkové organizace zřízené krajem a obcemi, tak i spolky, nadace a jiné právnické osoby.

„Ve stanoveném termínu jsme obdrželi celkem 15 žádostí o poskytnutí dotace, přičemž jedna byla stornována z důvodu chybného podání. Mezi podpořenými žadateli jsou Dobrovolný svazek měst a obcí Kraslicka, TJ Radon Vysoká Pec, Biatlonový spolek Eduard, LK Slovan K. Vary, obec Nové Hamry, města Mariánské Lázně, Boží Dar, Jáchymov, Horní Blatná, Pernink, Abertamy, nebo také Krásná a Březová u Sokolova či obecně prospěšná společnost První Krušnohorská. Z prostředků od Karlovarského kraje je kromě zimní údržby možné hradit taktéž letní úpravu tras spočívající zejména v jejich čištění, sekání trávy, zarovnání terénních nerovností či odstraňování popadaných stromů. Dále jsou dotace určeny na servis stávající techniky, která je používána na údržbu tras, na menší opravy doprovodné infrastruktury a na provádění značení a jeho opravy,“ upřesnil radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Patrik Pizinger.

Již druhým rokem vyhlašuje Karlovarský kraj také program, který je určen na podporu strojové techniky k údržbě veřejných zimních tras. Z dotačních peněz je možné zakoupit sněžné rolby, skútry, čtyřkolky a další technické příslušenství či hradit servis stávající techniky. „Na krajský úřad bylo letos doručeno 9 žádostí o poskytnutí dotace v celkové výši 7,2 milionu korun. Všechny byly v souladu s pravidly programu, a proto bylo navrženo poskytnout žadatelům peníze v plné výši, o něž si zažádali. Dotace získají GOLF RESORT Karlovy Vary, TJ Radon Vysoká Pec, Sdružení Centrální Krušnohoří, LK Slovan K. Vary, LK Pernink, SKI NORDIC MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, města Boží Dar a Hranice a v neposlední řadě opět obecně prospěšná společnost První Krušnohorská,“ doplnil Patrik Pizinger.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *