Pes baskervillský se usídlí pod plzeňským nebem. Plzeňské Divadelní léto začíná v neděli

Osmou premiéru v kulisách historického centra města připravil v osmém roce svého trvání festival Divadelní léto pod plzeňským nebem. Detektivní komedii Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! umístili tvůrci do Proluky v Křižíkových sadech. V režii uměleckého šéfa Městských divadel pražských Petra Svojtky se tu jako Sherlock Holmes a doktor Watson potkají herci Pavel Batěk a Zdeněk Velen. V dalších rolích jim od 28. června do 9. července budou sekundovat mimo jiné Zdeněk Rohlíček, Zdeněk Mucha nebo Marta Dancingerová.

Po sedm dalších večerů pak diváci v Proluce zhlédnou reprízy velmi úspěšné loňské komedie Lhář s Romanem Zachem v titulní roli.

Ve spolupráci s Tancem Praha připravil festival letos poprvé i Taneční léto. Představení Malá smrt se s úspěchem odehrálo už 17. června. Premiéra pohybové poetické komedie NOs v režii Adély Laštovkové Stodolové a Viléma Dubničky se chystá na 23. července.

 

Divadelní léto se letos vrací do Proluky, kde se v roce 2008 odehrála úplně první inscenace festivalu Don Juan.

„První noční zkoušky v Proluce opět ukazují, jak moc je to magický prostor. Troufám si tvrdit, že bychom tu mohli zazpívat ´Skákal pes´ a bylo by to super. My máme ale navíc bezvadnou komedii a partu herců, kteří se na představení těší. A věřím, že těšit se mohou i naši diváci!“ říká umělecký ředitel Divadelního léta Vilém Dubnička.

Hvězdou letošní premiéry bude plzeňský rodák, herec a hudebník Pavel Batěk, který si slavného detektiva zahraje v době, kdy po dlouholetém angažmá v Divadle na Vinohradech přechází od srpna do činohry Národního divadla. Autory dramatizace Psa baskervillského A. C. Doyla jsou Jiří Janků a Petr Svojtka, který se také ujal režie.

Premiéra inscenace Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! se uskuteční v neděli 28. června, do 9. července je pak na programu celkem 10 repríz.

Od 12. do 18. července se na jevišti v Proluce odehraje sedm představení komedie Carla Goldoniho Lhář, která měla premiéru v loňském roce na scéně na náměstí Republiky.

Novinkou festivalu je Taneční léto pod plzeňským nebem, které vzniká ve spolupráci s Tancem Praha a za podpory Plzně 2015, o.p.s.

Taneční léto odstartovalo 17. června v Proluce tanečním představením Malá smrt.

Ve čtvrtek 23. července se na stejném místě odehraje premiéra poetické komedie NOs v režii Viléma Dubničky a Adély Laštovkové Stodolové, po níž budou následovat dvě reprízy 24. a 25. července. Tanečně pohybová inscenace pro 6 herců a tanečníků propojí pod otevřeným nebem klasickou činohru a tanec.

Vstupenky na jednotlivá představení, které jsou v prodeji prostřednictvím sítí Plzeňská vstupenka a TicketArt, rychle mizí. Zejména na Plzeňské vstupence už zbývají poslední místa, na TicketArt je ještě vstupenek dostatek.

Vstupenky je možné také zakoupit před představením od 19:00 v pokladně umístěné v Proluce.                   (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *