Pavel Horváth jako kuchař, Martin Stránský záchranářem a Ryan Hollweg jako rytíř v Café Regner v Bezručově ulici

Martin Stránský, Pavel Horváth a další známé osobnosti ztělesnili na fotografiích Ivana Mladenova vysněná povolání malých pacientů onkologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni. Výsledkem je unikátní kalendář s názvem TIME 2016, jehož prodejem získávají organizátoři akce od prosince loňského roku prostředky na konto Šance onkoláčkům. Velkoformátové fotografie z kalendáře budou od úterý 26. ledna vystaveny v Café Regner v Bezručově ulici v Plzni.

„Máme obrovskou radost, že o kalendáře je velký zájem. Už jich zbývá jen pár a po dobu výstavy budou k dostání v Café Regner. Díky projektu TIME se nám zatím podařilo vybrat přes 42 000 korun. Očekáváme však, že výsledná částka bude ještě vyšší – v prosinci po ukončení putovní výstavy velkoformátové fotografie slavnostně vydražíme,“ vysvětluje jedna z iniciátorek akce, vizážistka a stylistka Dita Bezděková.

 

Putovní výstava fotografií z kalendáře TIME 2016

Fotografie ve formátu 120×85 cm budou nejprve do konce února k vidění v umělecké kavárně Café Regner. Poté poputují do nákupního centra Tesco na Rokycanské třídě, v květnu oživí prostory Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, v červnu budou vystaveny ve Velké synagoze a během léta potěší hosty hotelu Continental. V září a říjnu se putovní výstava přestěhuje do foyer Nového divadla a v listopadu do prostor restaurantu Golden Fish, kde se v prosinci uskuteční finální dražba velkoformátových fotografií.

 

Kalendář TIME 2016

Cena jednoho kalendáře je 280 korun, všechny získané finanční prostředky jdou na konto Nadačního fondu Šance onkoláčkům. Cílem akce je pomoci rodinám onkologicky nemocných dětí, které i po skončení léčby potřebují nakupovat přípravky na zvýšení imunity, speciální zdravotní pomůcky a hygienické potřeby.

Za projektem TIME – Daruj čas stojí trojice přátel – pěvkyně Jana Marie Kateřina Korbelová, vizážistka a stylistka Dita Bezděková a fotograf Ivan Mladenov.

 

V kalendáři figurují: herec Martin Stránský jako záchranář, fotbalista Pavel Horváth jako kuchař, herečka Mahulena Bočanová jako zpěvačka, z hokejisty Ryana Hollwega se v kulisách zámku Nebílovy stal dokonalý rytíř, modelka Gabriela Dvořáková – Bártová zavzpomínala na svá studia na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a vyfotila se jako paní učitelka, zatímco její kolegyně Lucie Křížková – Váchová se na stránkách kalendáře představuje ve své skutečné roli modelky. Zpěvák Marek Ztracený se posadil za bubny a herečka Dana Verzichová se stala zdravotní sestřičkou, stejně jako v seriálu.

„Role jsme vybírali podle založení fotografovaných osobností – například Míra Hejda má blízko k autům, nejen pořadem Limuzína, Báru Munzarovou známe jako lékařku ze seriálu a Jaro Smejkal je fanoušek Hvězdných válek. Jen Martin Straka má prý ke kutilovi daleko,“ prozrazuje Dita Bezděková. Strážný anděl celého kalendáře má tvář herečky a moderátorky Taťány Krchovové a nechybí ani fotografie dětí, jejichž přání jednotlivé snímky inspirovala. Titulní stranu zdobí trojice Andílků  – dívek ze stejnojmenného  pěveckého sboru Jany Marie Kateřiny Korbelové.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *