Páteční reprezentační ples Lékařské fakulty UK bude patřit k vrcholům plesové sezóny v Plzni

Ples plzeňské lékařské fakulty se tradičně řadí mezi největší společenské události. V pátek 11. března se na parketu Měšťanské besedy sejdou akademici, studenti, zaměstnanci a absolventi plzeňské Lékařské fakulty i jejich hosté. V rámci programu se vystřídají klasické taneční melodie s hity kapely The Beatles, chybět nebude diskotéka, předtančení a svým dílem přispějí i studenti, kteří si letos připravili latinskoamerické tance a miniworkshop salsy a bachaty.

Ples plzeňské lékařské fakulty slavnostně zahájí její děkan prof. MUDr. Boris Kreuzberg, CSc., společně s ředitelem Fakultní nemocnice Plzeň, MUDr. Václavem Šimánkem, Ph.D.  Pozvání přijala řada významných hostů, mezi kterými je i rektor Univerzity Karlovy, prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA.

V posledních letech se místem konání plesu staly krásné secesní prostory Měšťanské besedy. Velký sál opanuje s tanečními skladbami Orchestr Miroslava Novotného. Večerem budou znít i melodie legendárních The Beatles v podání revivalu Brouci Band, v rámci programu se představí Taneční škola Filipa Gregoriadese a v Malém sále diskotéka Tomáš Nimče.

Svým dílem každý rok přispívají i studenti lékařské fakulty. Letos vystoupí s latinskoamerickými tanci student 3. ročníku Jakub Peca, který se představí spolu se skupinou DanceFlow Jiřího a Petry Chadimových. Krátce před půlnocí pozvou zájemce na miniworkshop tanců salsa a bachata do Malého sálu. „Návštěvníci plesu si pod naším vedením vyzkouší základní kroky a figury těchto temperamentních karibských tanců,“ říká Jakub Peca.

Reprezentační ples Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni

11. 3. 20:00, Měšťanská beseda

Plzeňská lékařská fakulta je jednou ze 17 fakult Univerzity Karlovy. Momentálně studuje na fakultě více než 2000 studentů, z toho přibližně 500 cizinců. Na fakultě jsou dva studijní programy – všeobecné lékařství a zubní lékařství. V současnosti je každý rok přijato cca 200 studentů na všeobecné lékařství a 50 na zubní lékařství.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *