Osm stovek návštěvníků si za první den přišlo prohlédnout Císařské lázně

Tři slavnostní večery uvedly do provozu Císařské lázně v centru Karlových Varů. Tato národní kulturní památka byla otevřena po dlouhé a rozsáhlé rekonstrukci, za kterou kraj zaplatil 1,4 miliardy korun. V neděli, kdy byl první oficiální otevírací den Císařské lázně přivítaly téměř osm stovek návštěvníků v rámci komentovaných prohlídek.

Nyní vstupují Císařské lázně do zkušebního provozu a odstartovaly také komentované prohlídky dvou okruhů. Prohlídkový okruh „Skrz naskrz Císařskými lázněmi“ provede návštěvníky veřejně přístupnými místy a přiblíží zlatý věk evropského lázeňství a význam a bohatství Karlových Varů na přelomu 19. a 20. století. Společně s průvodcem mohou zájemci prozkoumat budovu, která byla ve své době dokonalým spojením krásy a moderních technologií.

Druhý okruh je zaměřen na exkluzivní prostory císařské koupelny. V rámci půlhodinové prohlídky poznají návštěvníci slavné hosty Karlových Varů a projdou si prostory koupelny, která byla vybudována pro nejnáročnější klientelu. Drahý nábytek a cenné vybavení jim připomenou dobu, kdy byly evropské lázně symbolem luxusu a okázalosti.
Císařské lázně budou v denním provozu vždy od 10 do 18 hodin.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *