Senior Pas znamená aktivní život i po pětapadesátce. Na Karlovarsku ho využívá skoro 18 tisíc lidí

Prožívat aktivně život se svou rodinou a přáteli umožňuje slevová karta Senior Pas, kterou jen na Karlovarsku využívá už téměš 18 tisíc osob ve věku nad 55 let. Slevy lze čerpat nejenom na služby či zboží v oblasti zdravotnictví, ale zvýhodněné nabídky platí rovněž pro vybrané kulturní instituce, sportovní a wellness zařízení nebo například vzdělávací organizace. 

Karlovarský kraj vstoupil do projektu Senior Pas již v roce 2017. „Jsem rád, že se situace ohledně koronaviru postupně uklidňuje a senioři, kteří se museli doposud zdržovat doma, budou opět moci naplno využívat výhod slevové karty. Od počátku se snažíme podporovat aktivní život, chceme, aby lidé v důchodovém věku měli radost ze života a nepodléhali chmurám, které s sebou vyšší věk často přináší,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis. S tím samozřejmě souvisí i postupné rozšiřování nabídky služeb, na něž mohou čerpat nejrůznější výhody. V současnosti je na Karlovarsku 286 poskytovatelů slev.

Přehled o poskytovaných slevách lze získat v infocentrech, na obecních i městských úřadech, ale také prostřednictvím mobilní aplikace. Ta je dostupná zdarma pro operační systémy Android a iOS a pokud není v blízkosti internetové připojení, funguje i v režimu offline. Její výhodou je, že seniora upozorní na nejbližší poskytovatele slev v jeho okolí, ukáže mu polohu na mapě, včetně  otevírací doby, což se hodí například při výletech či dovolených.  Karlovarský kraj zároveň chystá tři velké informační roadshow, během kterých zájemcům připomene, jaké výhody Senior Pas přináší, pomůže s registrací a s instalací mobilní aplikace.

Nabídka aktivit pro seniory z regionu se však neomezuje pouze na výhody spojené s využíváním slevové karty. Již nyní Karlovarský kraj připravuje vzdělávací akce, na které se senioři mohou těšit na podzim letošního roku. V plánu jsou kurzy bezpečnosti, díky nimž se dozví, jak se chránit před podvodníky, zloději a násilníky. Přichystány budou také zdravotní semináře, zaměřené na správnou životosprávu a pohybová cvičení, nebo semináře v dopravě. Senioři nepřijdou ani o oblíbené tréninky paměti. Hejtmanství už také nyní připravuje oslavu Mezinárodního dne seniorů, která se letos uskuteční ve čtvrtek 1. října v Chebu a v Chodově. Připraven bude opět bohatý kulturní program, plný tance, hudby a zábavy.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *