Oslavte Den Země v plzeňské zoologické a botanické zahradě

Den Země 22. dubna si připomíná v současné době více jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Je tak největším a nejznámějším ekologickým svátkem. V Plzni bude místem, kde se bude v sobotu slavit, zoologická a botanická zahrada.

Program na statku Lüftnerka, připravený zejména pro rodiny s dětmi, začne v 10 hod. a potrvá do 17 hod. Nabídne především různé soutěže, poznávací a dovednostní aktivity a oblíbenou naučnou soutěžní stezku o ceny.

Oslava Dne Země je v Zoologické a botanické zahradě města Plzně spojena  s vyvrcholením sběru použitých potravinářských hliníkových obalů ve školách a domácnostech Plzeňska. I letos se uskuteční ve 14 hodin na počátku aleje Kilometrovka u Kalikovského mlýna převzetí hliníkového odpadu od drobnějších sběračů. Od úterý 18. do pondělí 24. dubna je možno umístit hliníkový sběr též do nádoby na hlavní pokladně zoologické a botanické zahrady v ul. Pod Vinicemi.

Statek Lüftnerka neosiří ani poslední dubnový a první květnový den. V neděli se zde uskuteční v 15 hod. velký slet čarodějnic a na 1. května se od 14 hod. rozezní nádvoří lidovou muzikou a zpěvem v podání populárního dětského folklorního souboru Plzeňáček.

Foto ZOO Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *