Olympijský park Plzeň otevře 5. srpna brazilská show i defilé sportovních klubů

Západočeská metropole otevře svůj Olympijský park Plzeň slavnostním programem 5. srpna. Lidem se při zahájení, jež začne ve 20 hodin, představí sportovní kluby, uskuteční se brazilská show a nebude chybět ohňostroj, který odstartuje přímý přenos zahajovacího ceremoniálu z brazilského Rio de Janeiro v přední části areálu za OC Plzeň Plaza nazvané Fan zóna. Tam mohou návštěvníci na velkoplošné obrazovce po celou dobu konání olympiády sledovat olympijské dění a fandit českým sportovcům. Naopak sekce za řekou Mží nabídne rodinný program a možnost zasportovat si v 11 sektorech rozdělených do 60 sportovních odvětví. Nebude chybět wakeboardová dráha s překážkou, jízda na koních, streetbalová aréna, akrobatické trampolíny s možností výskoku až osm metrů a další.

„Olympijský park Plzeň je naším dosud největším sportovním projektem. I vzhledem k tomu, že do něj bude vstup zdarma, předpokládáme návštěvnost za 17 dnů konání olympiády kolem 80 tisíc lidí. Oslovit se snažíme nejen Plzeňany, ale i další obyvatele regionu a ostatních krajů,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Podle Michala Dvořáka, radního pro oblast sportu, bude Fan zóna otevřena od 16 do ranních 2 hodin na rozdíl od prostoru za řekou, kde se bude sportovat od 16 do 22 hodin. Dříve se olympijský park otevře návštěvníkům ve středu 10. a 17. srpna, a to od 13 hodin a o víkendech od 12 hodin. „Mám velkou radost z obrovské nabídky sportovišť, kterou se nám podařilo zajistit. S olympijskými sporty, ale i neolympijskými seznámí návštěvníky 55 plzeňských tělovýchovných klubů, které se především na sportovním programu olympijského parku podílejí. K dispozici bude 50 sportovišť s tradičními sporty, jako je kolová, golf, lacros, lukostřelba, beachvolejbal, vzpírání, letní biatlon, triatlon, tenis, badminton, softball, šerm, kanoistika, box, házená či judo a aikido,“ přiblížil Michal Dvořák.

Lahůdkou bude vodní sektor na řece Mži, který poskytne zázemí pro wakeboarding, vodní neolympijský sport, jenž vznikl jako kombinace vodního lyžování a technik surfingu. „Tato lokalita nabídne i nácvik vodního slalomu v kajaku i kánoi, možnost vyzkoušení rodeo kajaku spolu s exhibicí závodníků, která je v plánu 6. a 7. srpna, dále paddelboardy a pro rodiny s dětmi velké rafty pro projížďku na vodě v klidnější části,“ přiblížil manažer olympijského parku Petr Hanzlík.

V nabídce je dále také pumptrack, určený pro trénink jízdy na kole v terénu, slackline highline neboli provazochodectví v korunách stromů i cvičné nízké line, boxerský ring a další. Organizátoři mysleli i na handicapované, pro něž připravili sportoviště v zadní části za řekou, čeká je střelba z laserové pistole spolu s handbikem a paralukostřelbou.

Připraven je i projekt Vstávej s Olympijským parkem Plzeň, kdy si může široká veřejnost zdarma pod vedením odborných lektorů každý den zacvičit ve dvou 50 minutových blocích, a to ve všední dny od 7 a od 8 hodin, o víkendu od 8 a od 9 hodin. Cvičení bude v prostoru amfiteátru OC Plzeň Plaza.

„Na celou dobu je připraven bohatý doprovodný program plný muziky, divadla, filmu, žonglování nebo tance, ale také autogramiád známých sportovců a tematických soutěží,“ uvedla Jana Komišová z magistrátního odboru prezentace a marketingu. Lidé se tak ve Fan zóně mohou těšit na hudebně divadelní projekt Ambient Theatre s muzikanty a tanečníky, kteří ve svém vystoupení odrážejí různé vlivy, jako například folk, psychedelik rock, blues nebo hiphop, na plzeňskou dívčí kapelu Dívky rocku, která hraje převážně pop-rock, nebo na čtyřčlennou partu ISUA ze západu Čech, v jejímž čele stojí charismatická zpěvačka Giudi, známá z televizní show X-Factor 2014 a další. Představí se i ambiciózní plzeňská kapela ILL Fish, působící na klubové a festivalové scéně již přes deset let, a s pop-rockovým uskupením BAND zazpívá Bára Zemanová. Do parku zavítá také Adam Mišík, zpěvák, kytarista a herec, oblíbená skupina Semtex nebo z jesenického podhůří skupina O5 & Radeček, jejímž koncertům dává osobitost charismatický zpěvák Tomino. V olympijském parku bude zajištěno celodenní občerstvení. Například u Fan zóny vznikne relaxační zóna s plážovým barem s brazilskou muzikou i odpočinkovým místem s lehátky. Občerstvení nabídne celá řada stánků, na bezpečnost dohlídne státní i městská policie. Zajištěn je také servis pro hlídání dětí formou dětského koutku.

Speciální projekt je připraven pro děti do věku 15 let. Žáci z plzeňských základních škol už dostali jako pozvánku ke sportování v plzeňském olympijském parku takzvanou Sportovní kartu. Získat ji mohou rovněž předškolní děti, které zvládnou absolvovat sportovní disciplínu, i děti do věku 15 let z jiných měst a obcí. K dispozici bude karta přímo u vstupu do parku, v informačním centru hned vedle východu z OC Plzeň Plaza, které nabízí prodej upomínkových předmětů s tématikou olympijského parku. „S kartou bude mít dítě možnost soutěžit a získat jedinečný dárek od organizátorů, za razítko o návštěvě všech 11 sektorů sportovní části parku získají mladí sportovci medaili a příležitost vyfotografovat se na stupních vítězů. Zapojit se do soutěže mohou mladí zájemci sami za sebe, za školu nebo v pěti daných lokalitách, kterými jsou Atletický stadion města Plzně, Slavia VŠ Plzeň, Jacht klub Plzeň na Velkém boleveckém rybníku, TJ Lokomotiva Plzeň a Golfové odpaliště Lobzy či Armádní střelecký stadion Lobzy, které budou pro olympijské soutěžení otevřené první tři srpnové víkendy,“ vysvětlil Filip Marian z magistrátního odboru sportu. Sportovat mimo soutěž budou moci děti i dospělí libovolně.

Ve všední dny v období od 8. do 19. srpna budou fungovat také příměstské tábory a sportovní kempy. Připraveny jsou ve vybraných plzeňských školách a sportovištích. Rodiče zaplatí za pětidenní pobyt pro jedno dítě částku ve výši 1800 korun včetně stravy. Do táborů a kempů je stále možnost podání přihlášek na www.sport.plzen.eu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *