Ohňostroje v Plzni bez rámusu. Zatím ale jen ty na akcích města a obvodů

Ohňostroje na akcích, které pořádá město Plzeň nebo městské obvody, budou nově tiché, tedy bez výbuchů. Týká se to i novoročního ohňostroje, který pořádá centrální plzeňský obvod a také ohňostroje v rámci zahájení adventních trhů. Primátor města Plzně Roman Zarzycký se na tom dohodl s jednotlivými starosty a dohoda byla uzavřena i s provozovateli trhů.

„Jsem rád, že se mi podařilo domluvit se starosty na tom, že od teď budou všechny ohňostroje na městských akcích tiché. Považuji to za přívětivou variantu, která potěší příznivce pyrotechniky, ale bude ohleduplná i k seniorům, rodinám s dětmi a samozřejmě i ke zvířecí populaci,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

Tichý ohňostroj chystá první, třetí a čtvrtý městský obvod. Ostatní obvody pak ohňostroje neplánují. Na rozdíl od klasického hlučného ohňostroje světlice u tichého ohňostroje vydávají zvuk pouze při výmetu, při explozi na obloze už ale žádný hluk nevytváří.

„Starostka Ivana Bubeníčková a starosta Tomáš Soukup už s tichými ohňostroji počítali, takže jsme si jen potvrdili, že touto cestou půjdeme i nadále. Velmi bych chtěl poděkovat starostovi Trojky Davidu Procházkovi, který mně toto slíbil i u novoročního ohňostroje. David navíc tichý ohňostroj vyjednal i s provozovateli adventních trhů,“ doplnil primátor Roman Zarzycký.

„Respektuji cestu, jakou se chce pan primátor vydat. Jedná se o celoměstský směr, kterého jsme nyní součástí. Pevně věřím, že se jedná o kompromis příznivý pro drtivou většinu občanů a že se finální podoba ohňostroje bude lidem líbit. Uděláme pro to maximum,“ uvedl starosta Trojky David Procházka.

Kromě novoročního ohňostroje bude vůbec první tichý ohňostroj také při zahájení adventních trhů, které se veřejnosti poprvé otevřou 23. listopadu.

Město Plzeň se navíc aktuálně zabývá úpravou vyhlášky, která by řešila širší regulativ například v centru města nebo v přírodních lokalitách. Její přesné obrysy budou známy po právních analýzách.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *