Obnovu Jiráskova náměstí v Plzni bude navrhovat pět vyzvaných ateliérů

Jak pozvednout architektonickou kvalitu centra plzeňských Slovan, která dnes spíše upadá, má vyřešit vyzvaná architektonická soutěž CENA NADACE PROMĚNY 2017. Z dvanácti oslovených ateliérů potvrdilo zájem soutěžit devět. K účasti vyzval zadavatel soutěže pět z nich.

„Na uspořádání vyzvané jednofázové architektonicko-urbanistické soutěže, která by nalákala účastníky s rozsáhlejšími zkušenostmi, jsme se domluvili společně s druhým plzeňským obvodem Slovany, městem Plzeň a spolkem Pěstuj prostor. Vedla nás k tomu skutečnost, že se loni na podzim nepodařilo vybrat vítěze v soutěži otevřené všem,“ uvedla Jitka Přerovská, ředitelka Nadace Proměny Karla Komárka, která v podporovaných projektech vyhlašuje architektonické soutěže již od roku 2009.

Ze šestadvaceti ateliérů, vytipovaných k účasti v soutěži na základě referencí, bylo osloveno dvanáct. Zájem o účast projevilo devět. Tyto ateliéry představily odbornost jednotlivých členů svého týmu a doložily portfolia srovnatelně náročných a rozsáhlých projektů, které úspěšně zvládly od studie po realizaci. Vzhledem ke složitosti soutěžního zadání bylo podmínkou zahrnout do týmů vedle architektů a krajinářů také dopravní inženýry a vodohospodáře. Na základě doručených podkladů, diskutovaných s porotou architektonické soutěže, nadace vyzvala k účasti ateliéry D3A, spol. s r.o., MgA. Ing. arch. Michal Fišer, PROJEKTIL ARCHITEKTI s.r.o., re:architekti studio s.r.o. a Ing. Akad. arch. Jan Šépka. Pro soutěžící bude koncem února připravena komentovaná prohlídka zájmového území a úvodní workshop.

Vítěz soutěže by měl být znám do konce května 2017.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *