O víkendu vyrazte na Drakiádu nebo na Kávafest. Oslavu Keltského svátku Samhain naplánujte za týden

Stromy začínají hrát krásnými podzimními barvami a teploty se přes den stále často vyšplhají k příjemným 20 stupňům. Ideální čas vyrazit na výlet do přírody a spojit jej s nějakým zajímavým programem. Anytime přináší několik tipů.

Drakiáda a zavírání turistické sezóny v Podkrkonoší na Zvičině, 14. 10.
Pouštění draků je rozšířená zábava, která je u nás neodmyslitelně spojená s podzimem. Tradice pochází z doby, kdy obyvatelé českého venkova dokončili sklizeň úrody z polí a děti měly náhle více volného času, nemusely totiž již vypomáhat při zemědělských pracích. Na Zvičině v Podkrkonoší se bude symbolicky zavírat letní turistická sezóna. Součástí programu bude bohatá zábava nejen pro děti, ale i dospělé. Celodenní program bude zahájen v 10:00 a potrvá do odpoledních 17:00 hodin. Během dne se malí i velcí návštěvníci mohou těšit na tradiční Drakiádu, dílničky a spoustu dalších zábavných aktivit, o které se postará Turisťáček Hořice. Na místě bude možné zakoupit přímo od výrobců regionální produkty v podobě různých pochutin, ale také například ručně šité hračky a další řemeslné výrobky.Na své si přijdou také milovníci turistiky při výstupu z Horní Brusnice na Zvičinu “Kostelní cestou”, ale i dobré hudby během odpoledního koncertu skupiny EKG Blues.

Kávafest Zlín, 14. 10.
Také letos budou moci milovníci kávy oslavit ve Zlíně Světový den kávy. V sobotu 14. října se totiž uskuteční už 7. ročník festivalu Kávafest. Galerii Desítka s nádherným výhledem na dominanty Zlína zaplní kávové stánky regionálních pražíren. Návštěvníci budou moci ochutnat kávy z různých zemí a světadílů. Přítomní kávoví odborníci pak poradí s výběrem kávovaru i vhodné kávy. Ale Kávafest není jen o ochutnávce kávy, bude to den plný akcí, vzdělávání a zábavy. Kromě kávového trhu se uskuteční také tematické přednášky, degustace káv a workshopy přípravy kávy, včetně oblíbeného malování obrázků.A ani soutěživí návštěvníci nepřijdou zkrátka. Doražte si vychutnat bohaté kávové chutě na Kávafest, který proběhne od 10 do 17 hodin.

Samhain na zámku Nižbor na Křivoklátsku, 21. 10.
Na konec října a začátek listopadu připadá jeden z nejvýznamnějších keltských svátků, Samhain. A slavit se bude i Čechách, keltské oslavy si můžete vychutnat na zámku v Nižboru. Pohanský Nový rok je svátkem ohně a očistných rituálů a zároveň jedinou nocí v roce, kdy se stírají hranice mezi světem živých a mrtvých. Stejně tak se jedná o rozloučení s podzimem a přípravu na nejtemnější období roku – zimu. Mezi řemeslně dovednými Kelty můžete strávit příjemné odpoledne plné hudby, her a poučení. Od pravého poledne se můžete těšit na skvělá hudební vystoupení, jež doprovodí ukázky a výuka tance a na bojové stezce se potkají válečníci z Vousova kmene. K vidění budou také vybraná keltská řemesla – ražba mincí, kováři, tkaní, výroba šperků a nástrojů denní potřeby. Pro malé návštěvníky bude připraveno mnoho zajímavých her a dovedností. Chybět nebude ani archeodílna vedená zkušenými archeology. Nižbor leží v nádherné Křivoklátské vrchovině, v údolí řeky Berounky, akci můžete spojit s procházkou okolní nádhernou přírodou.

Výlet si můžete užít i v případě, že nemáte vlastní auto. Lze zvolit příjemnou variantu v podobě sdíleného klimatizovaného auta, například od služby Anytime. Zde si v aplikaci stažené do mobilního telefonu můžete vybrat nejbližší zaparkovaný vůz, vybrat hodinový, denní či víkendový tarif, a vyrazit na výlet téměř okamžitě. Více informací na www.anytimecar.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *