Chybí vám v Plzni skateboardové hřiště? Radnice ho postaví v parku za Plazou

Loni koncem léta dokončila Správa veřejného statku města Plzně I. etapu revitalizace Parku za OC Plzeň Plaza. Letos projekt uzavře výstavbou skateboardového hřiště. Práce za téměř 13,5 milionu korun by měly být hotovy před zahájením Sportmanie, která se v parku za Plazou uskuteční od 12. do 20. srpna.

„Snažíme se plně podporovat všechny skupiny obyvatelstva. Jsem rád, že v tomto případě vzniká projekt, který je zaměřený především na sportování dětí a mladých lidí. Pevně věřím, že si všichni návštěvníci v novém skateparku přijdou na své,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Skateboardové hřiště se začíná budovat parku za Plazou. Bude hotové do srpna. Na projektu spolupracovali lidé ze skateboardové komunity, a tak se dá věřit, že hřiště budou majitelé okolečkovaných prkének hodně využívat.

„Jsme rádi, že na Jedničce vznikne další sportoviště, kde budou moci především mladí lidé smysluplně trávit volný čas. Rád bych poznamenal, že aktuálně pracujeme ještě na jednom skateparku, a ten vyroste vedle Gymnázia Fr. Křižíka v Sokolovské ulici. Hotovo by tam mělo být na podzim. O sportoviště takového typu je dnes velký zájem a já věřím, že mohou přitáhnout mládež ke sportu,“ řekl místostarosta prvního plzeňského obvodu Miroslav Šuma.

Neúplný obdélník o ploše přibližně 1300 metrů čtverečních bude svým betonovým povrchem s překážkami lákat zkušenější skateboarďáky, ale i ty začínající. „Vznikne tam betonová plocha s několika vlnkami, seříznutými kopečky nazývanými vulkány i vyvýšenou velkou a malou obdélníkovou plochou zvanou bedna,“ popsala plánované hřiště vedoucí Úseku městské zeleně Správy veřejného statku města Plzně Lucie Davídková, která má projekt na starosti. Budou tu také sešikmené či zaoblené betonové plochy a kulaté i hranaté kovové raily, tedy jakási nízká kovová zábradlí pro jízdu na skateboardu. Pestře vlnitá betonová plocha s překážkami s rozdílem nivelety až jeden metr vzniká podle projektu architektonického U/U studia Jiřího Kotala a doplní ji také několik laviček.

Práce začaly tento týden a měly by skončit v polovině srpna. Areál parku za OC Plzeň Plaza zůstane po celou dobu otevřený. Část, kde se bude stavět, bude oplocená. Stavba přijde na třináct a půl milionu korun.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *