Novinka ve Fakultní nemocnici na Lochotíně. Na místo vás dovede průvodce pacienta

Lochotínský areál Fakultní nemocnice Plzeň může některým návštěvníkům připadat orientačně složitý a nepřehledný. Jeho výstavba započala již v roce 1979 a prošel mnoha stavebními i dispozičními změnami. V počátcích výstavby komplexu  bylo architekty nastíněno několik etap výstavby, jejichž realizace  byla často  pozastavena či měněna z důvodu nedostatku financí a preferencí výstavby jiných objektů.

S ohledem na skutečnost, že stavba celého areálu nepostupovala od počátku koncepčně, došlo bohužel k současné nevyhovující skutečnosti,  že mnohá oddělení či kliniky mají četná rozmístění v různých patrech či budovách, které spolu prakticky nesousedí. Tento problém by měl komplexně vyřešit nový pavilon chirurgických oborů, o  jehož výstavbu od počátku svého nástupu do funkce usiluje ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. „Často se lochotínskému areálu říká bludiště a je možné, že tento diskomfort některé návštěvníky naší nemocnice odradí. Pokud se podaří výstavba nového nemocničního monobloku, dostane orientace v lochotínském areálu naprosto jiný rozměr. Doufám proto, že v brzkých  letech  s výstavbou začneme,“ říká ředitel nemocnice.

A než se tento sen stane skutečností, vedení Fakultní nemocnice zajistilo novou službu veřejnosti, kdy  bude návštěvníkům nemocnice pomáhat nalezení cíle tzv. Průvodce pacienta. Od 3. srpna letošního roku je v prostoru vchodu C, v pracovní dny od 7.00 do 13.00 hodin, k dispozici  informační pracovnice, viditelně označená, určená jako doprovod pro  ty návštěvníky nemocnice, kteří se neorientují v jejich prostorách. Uvedenou službu zajišťuje paní Lenka, která miluje pohyb, zdravou výživu a  přiznává: „V nemocnici již pracuji řadu let, ale i mně chvilku trvalo, než jsem se pořádně zorientovala ve spletici chodeb, výtahů, pater a orientačních plánků. Denně nachodím mnoho kilometrů a  zároveň během společné cesty s klientem vyslechnu spoustu lidských osudů.“

Vedení nemocnice se snaží touto  cestou podat vstřícnou ruku všem svým návštěvníkům a klientům, stávajícím i budoucím.                 (lev)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *