Nové přístroje ve Fakultní nemocnici Plzeň slouží malým pacientům

Dětská klinika Fakultní nemocnice Plzeň získala speciální zdravotní techniku, která pomůže v diagnostice a léčbě závažných onemocnění mozku u malých pacientů. Nový systém EEG Inomed-Walter umožňuje kontinuální sledování aktivity mozku, jako je např. epilepsie, podezření na poškození mozku, úrazy hlavy a podobně. Zařízení koupila nemocnice z darů, které poskytly Nadační fond Kapka naděje, firma Penny Market, společnost Laufen a paní Martina Čaplová. Jejich hodnota je téměř 800 tisíc korun.

Nemocnice za peníze pořídila i další technologie – přístroj k vyšetření funkce trombocytů při poruchách srážení krve u dětí, a sanitární techniku pro hematoonkologické oddělení a oddělení větších dětí.

Nové přístroje už slouží nemocným dětem. Při jejeich uvedení do provozu byla i zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová a ředitelka fondu Elen Švarcová, za nemocnici přišel poděkovat ředitel Václav Šimánek. ,,Jménem svým i za celou naši nemocni bych velmi rád poděkoval Nadačnímu fondu Kapka naděje a veškerým partnerům, kteří se podílejí na rozvoji a modernizaci FN Plzeň. Dary pomáhají k záchraně a uzdravení mnoha lidských životů, taktéž zefektivňují a ulehčují profesionální práci našeho personálu,” vyjádřil se ředitel fakultní nemocnice Václav Šimánek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *