Nové postele, záložní zdroj energie a rozšířené parkoviště. Rokycanská nemocnice investuje

Rokycanská nemocnice už brzy zvýší komfort svých pacientů a návštěvníků. Umožní to několikamiliónové investice do majetku Plzeňského kraje, ale i dobrá spolupráce hejtmanství s městem Rokycany.

Plzeňský kraj je v dobré finanční kondici. Díky tomu může svůj majetek postupně obnovovat a modernizovat. Na popud náměstkyně hejtmana pro oblast ekonomiky, investic a majetku Marcely Krejsové už kraj začal detailně analyzovat stav svých objektů. Nyní řeší i jejich vybavení a hledá cesty pro provozní úspory.

„Zdravotnictví patří mezi naše priority. Jsem velice ráda, že pacienti Rokycanské nemocnice do konce května dostanou nové polohovatelné postele s nočními stolky. Díky čtyřmilionové investici obměníme dvě třetiny lůžkového fondu. Původní vybavení bylo desítky let staré a už neodpovídalo 21.  století. Zároveň nemocnice dostane nový záložní zdroj, aby byla připravena na blackout,“ říká Marcela Krejsová.
Změn v Rokycanské nemocnici ale bude více. Kraj je připravuje společně s městem Rokycany, které se chystá rekonstruovat Voldušskou ulici vedoucí právě k nemocnici.

„Při rekonstrukci ulice se počítá s tím, že u nemocnice vzniknou nová parkovací stání, která zvýší komfort návštěvníků i zaměstnanců. Domluvili jsme se na variantě, že výběrové řízeni na dodavatele stavby vypíšou Rokycany a my jim na stavbu míst přispějeme. Parkování bude zpoplatněné, ale pokud si majitel vozu například půjde pro léky do lékárny, parkovné se mu z útraty odečte,“ uvádí náměstkyně hejtmana.

Výraznou finanční úsporu pak do budoucna může Plzeňskému kraji přinést řešení, o jehož možné realizaci nyní náměstkyně jedná s vedením Rokycan. „V Rokycanské nemocnici se počítá s rekonstrukcí kotelny. Zvažujeme, zda by nebylo provozně úspornější variantou napojení na rokycanskou teplárnu. Pro rozhodnutí je ale zapotřebí posouzení obou variant, jejich ocenění však ještě nejsou na stole. Vizionářskou variantou by mohl být ještě takzvaný ostrovní systém, kdy by sama nemocnice energii vyráběla. Mohl by to být příklad smart řešení za použití nejnovějších technologií, u této varianty jsme ale na začátku debat. V každém případě chci zdůraznit, že o investicích do nemocnice v Rokycanech velmi přemýšlíme a rozhodně nám její existence a technický stav nejsou lhostejné,“ dodává Marcela Krejsová. (tz)

Foto Rokycanská nemocnice

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *