Nová výstava fotografů krumlovské Anežky dokumentuje Matiné s Labutím jezerem

K Matiné s Labutím jezerem, jež se konalo 26. března v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, se vrací nová výstava studentů 1. ročníku oboru Užitá fotografie a média Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky v Českém Krumlově, která dostala název O labutích a lidech. Zájemci ji naleznou po celý červen v přízemí Jihočeské vědecké knihovny (Lidická třída). Vernisáž se uskuteční v pondělí 1. června od 16 hodin.

„Matiné s Labutím jezerem byl komponovaný pořad pro školy i veřejnost, který připravil Ateliér 3D – nové kreativní a edukační centrum JD. Umělecký šéf baletu Attila Egerházi spolu se souborem tanečníků představil proces vzniku své nové inscenace Labutího jezera Petra Iljiče Čajkovského. Na názorných ukázkách měli studenti i diváci možnost vidět specifičnost choreografické práce a sami mohli na jevišti taneční umění prožít spolu s profesionálními tanečníky,“ uvedla kantorka Bohuslava Maříková.

 

Pro mladé fotografy z krumlovské Anežky byla akce výzvou. Divadlo totiž nikdy dříve nefotografovali. Úkol zaznamenat průběh celého pořadu dostali bez jakékoliv předchozí průpravy.

„Fotografovat divadlo není úplně jednoduchá disciplína a zaznamenat taneční umění je velice náročné,“ upozornila Bohuslava Maříková a dodala: „Studenti vytvořili fotografie, ze kterých je cítit výborná atmosféra, která díky všem protagonistům pořadu, profesionálům i divákům, v divadle byla. Dokládá to i výstava v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích.“

Václav Votruba

Foto: Anna Najmanová

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *