Nosorožčí princezna Maruška oslavila v plzeňské zoo druhé narozeniny

Maminka Manjula a dcerka Maruška si za velkého zájmu veřejnosti pochutnaly na narozeninovém dortu.

Maminka Manjula a dcerka Maruška si za velkého zájmu veřejnosti pochutnaly na narozeninovém dortu.

Samičce nosorožce indického Marušce jsou už neuvěřitelné dva roky. Oslava s dortem, který tradičně připravují chovatelé nosorožců, se uskutečnila přesně v den narozenin, tedy 2. února. Třetí narozeniny už zřejmě v Plzni slavit nebude, protože podle pravidel v chovu těchto zvířat bude už skoro jistě v jiné zoo. Pravděpodobně ve Francii.

Narození Marušky byl jeden z nejpozoruhodnějších odchovů v historii populárních  nosorožců. Když se narodila, vážila 55 kg, počátkem ledna však již měla 1070 kg. Kmotrem – křtitelem se stal v roce 2014 Alice Cooper.  Po několika desítkách nosorožců čtyř druhů v královédvorské zoo a třech samečcích nosorožce tuponosého v zoo Ústí nad Labem, je Plzeň třetí zoologickou zahradou v ČR, která rozmnožila jakýkoliv druh nosorožce.V ČR se dosud narodila 4 mláďata nosorožce indického, z nichž 3 byla odchována. Maruška přišla na svět po sedmnáctileté pauze.

Trio Baabuu, Manjula a Maruška jsou jediní nosorožci indičtí v současnosti v České republice. V Evropě žije nyní ve 27 zoologických zahradách celkem 71 indických nosorožců. V roce 2014 se v Evropě narodila tři mláďata, v roce 2015 čtyři.

 

K narozeninám přišly Marušce během celého jejího slavnostního dne poblahopřát stovky lidí. Mezi nimi byl také primátor města Plzně Martin Zrzavecký se svým náměstkem Pavlem Kotasem a zástupci společnosti Bushman, která je jedním z jejich patronů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *