Nezapomínáte na prevenci rakoviny prsu? Ve středu se uskuteční osvětová akce v plzeňské fakultní nemocnici

Nezapomínáte na prevenci rakoviny prsu? Potřebujete poradit? Odborníci Onkologické a radioterapeutické kliniky společně se Západočeskou univerzitou v Plzni a organizacemi  Mamma Help a Dialog Jessenius  vám zodpoví všechny otázky týkající se prevence rakoviny prsu, včetně ukázky nácviku samovyšetření. Preventivní akce se uskuteční ve středu 21. září od 8 do 12 hodin na Onkologické a radioterapeutické klinice FN Plzeň-Lochotín.

Vrchní sestra Onkologické a radioterapeutické kliniky Mgr. Simona Šípová vysvětluje: „Naším cílem je zvýšit povědomí  veřejnosti o důležitosti samovyšetření prsu a přispět ke zvýšení počtu žen, které využívají bezplatný screening.“

Rakovina prsu je nejčastějším rakovinovým onemocněním u žen a díky prevenci lze nemoc odhalit včas, zachránit život či jej výrazně prodloužit. Pravidelná péče o sebe nic nestojí, vyžaduje jen trochu času a cvik. Akce pro veřejnost je pořádána v rámci 6. plzeňského mammárního dne, na kterém problematiku rakoviny prsu diskutují zdravotníci napříč mnoha odbornostmi.

Dva krátké vzkazy mladých žen, kterým samovyšetření prsu zachránilo život. Gabriela (31 let) vzpomíná: „Našla jsem si zatvrdlinu v prsu, když jsme kojila Bruníka.“ Lucie (43 let) říká: „Výsledky biopsie zatím neznámého útvaru v prsu. Zhoubný nádor v prsu.“ (zdroj: www.rucenaprsa.cz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *