Netolička zvedla lidi ze židlí. Parket se rychle zaplnil tanečníky a věk tam nehrál žádnou roli

Téměř stovka seniorů z okolí Temelína si naplno užila společné odpoledne a podvečer v sále Temelínské hospody s dechovou kapelou Netolička. Už tradiční akce byla součástí programu letošního Oranžového roku v okolí jaderné elektrárny. Známé skladby v podání známé Netoličky slavily úspěch hned od prvních taktů a taneční parket se také rychle začal plnit tanečníky. Věk tam nehrál žádnou roli.

„Setkání důchodců mají v našem programu své pravidelné místo už zhruba dvacet let a jsou hojně navštěvované. Potkávají se tu staří známí, pohovoří se svými sousedy z dalších místních částí obce, pobaví se a zatančí si, případně také společně zazpívají. Rozhodně je to únik ze stereotypů běžného života,“ uvedl starosta Temelína Josef Váca, který osobně přivítal každého příchozího návštěvníka.

Akce ve zrekonstruovaném obecním sále Temelínské hospody byla pro všechny účastníky zdarma. Senioři tak neplatili vstupné ani standardní občerstvení v podobě jídla a pití. Obec dokonce nechala vypravit z Týna nad Vltavou autobus, který zájemce přivezl do Temelína rovněž bezplatně a stavěl na trase Záluží, Zvěrkovice, Litoradlice, Kočín, Sedlec, Lhota pod Horami, Pláňovy, Kaliště a u domu s pečovatelskou službou v Temelíně. Po setkání pak tato mimořádná linka dopravila seniory zpět.

Obec Temelín leží přibližně šest kilometrů jihozápadně od Týna nad Vltavou a žije zde bezmála 860 obyvatel. Do správního území obce Temelín patří také Kočín, Sedlec, Lhota pod Horami, část Pláňovy, Kaliště, Zvěrkovice a Litoradlice. Díky těsnému sousedství s elektrárnou a výhod z toho plynoucích je Temelín považován za jednu z nejbohatších obcí v České republice.

Petr Pokorný

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *