Němci v pátek stávkují. Omezí to provoz vlaků i v Česku

V pátek 21. dubna 2023 od 03:00 do 11:00 hod. se v Německu uskuteční stávka odborových organizací. V tomto čase bude na německé železnici zcela zastaven provoz všech vlaků.

Stávka omezí provoz všech mezistátních vlaků mezi ČR a Německem, a to v dálkové i regionální dopravě. Dálkové vlaky pojedou do poslední stanice na území ČR, regionální vlaky budou zajištěny jen na českém území.

Stávka ovlivní v noci ze čtvrtka na pátek 20. / 21. dubna také noční vlaky EN Canopus z Prahy do Curychu a zpět. Z tohoto důvodu mimořádně pojede vlak EC 458 už ve čtvrtek 20. dubna jen v úseku Praha – Děčín. Vlak EC 459 pojede v pátek 21. dubna jen v úseku Děčín – Praha. Tyto vlaky nepovezou přímé vozy Praha – Curych a zpět.

České dráhy jsou připravené v kooperaci s německými partnerskými dopravci obnovit přeshraniční spoje po ukončení stávky, přesto je však potřeba i po obnovení provozu počítat s nepravidelnostmi v dopravě. O konkrétních dopravních opatřeních aktuálně jednáme s partnerskými dopravci v Německu.

Cestujícím České dráhy doporučují, aby v pátek 21. dubna do Německa necestovali. “Aktuální informace budeme doplňovat na webové stránky ČD a také do sekce Omezení provozu. Detaily o provozu v Německu najdete na stránkách Deutsche Bahn,” oznámila dopravní společnost.

Vracení jízdenek do / z Německa
Nad rámec Tarifních a přepravních podmínek v mezinárodní přepravě (TPPM) se provádí vracení jízdních dokladů vydaných na ČD pro datum jízdy 21. dubna 2023 z a do Německa, v rámci Německa a v tranzitu přes Německo beze srážky. Cestující se zakoupenými jízdenkami do 18. dubna pro data jízdy 21. dubna 2023 je mohou využít již od 19. dubna do 25. dubna 2023. To platí pro všechny druhy jízdenek; vázanou jízdenku na vlak je možné použít v kterémkoliv vlaku.
V případě, že měli cestující zakoupenou místenku, doporučujeme zakoupení nových místenek, po uskutečnění cesty bude cena nepoužité místenky vrácena.

Mezistátní dálková doprava

  • Linka Ex5 Berliner (Praha – Ústí nad Labem – Dresden – Berlin – Hamburg / Flensburg / Kiel a zpět): Spoje EC 171, 174, 176, 178 a 379 pojedou 21. dubna pouze ve vnitrostátním úseku Praha hl.n. – Děčín hl.n. a zpět. Vlaky EC 175, 177 a 378 pojedou mimořádně jen v úseku Praha – Berlin a zpět.
  • Vlak EC 252 Hungaria (Budapest – Praha – Berlin – Hamburg) bude 21. dubna zajištěn v úsecích Budapest Nyugati – Praha hl.n. a Praha hl.n. – Berlin Hbf. Ve stanici Praha hl.n. nebude mezi těmito dvěma částmi vlaku zajištěn přestup.
  • Vlak EC 253 Hungaria (Hamburg – Praha – Budapest) pojede 21. dubna v úsecích Děčín hl.n. – Praha hl.n. a Praha hl.n. – Budapest Nyugati pu. Ve stanici Praha hl.n. nebude mezi těmito dvěma částmi vlaku zajištěn přestup. Vlak tento den nejede v úseku Hamburg – Děčín.
  • Linka Ex6 Západní expres (Praha – Plzeň – Domažlice – Schwandorf – München a zpět): Vlaky EC 353, 355, 358, 360, 362 a 365 pojedou jen v úseku Praha hl.n. – Domažlice a zpět, v úseku Domažlice – München a zpět budou odřeknuty. V úseku Plzeň – Domažlice a zpět budou tyto vlaky zajištěny náhradní motorovou soupravou, ve stanici Plzeň hl.n. bude nutný přestup.
  • Přímé vozy do a z Německa, které jedou na nočních vlacích EN 458 / 459 Canopus (Praha – Dresden – Leipzig – Frankfurt/Main – Basel – Zürich a zpět) nepojedou v noci 20. / 21. 4. 2023. Ve čtvrtek 20. 4. pojede vlak EC 458 pouze v úseku Praha – Děčín, v trase Ústí nad Labem – Dresden bude zavedena náhradní autobusová dpprava. V pátek 21. 4. bude spoj EC 459 zajištěn jen v úseku Děčín – Praha.

Mezistátní regionální doprava

  • Tratě 148 a 179, linka Hof – Aš – Cheb – Marktredwitz: Spoje této linky budou zajištěny pouze v úseku Cheb – Aš a zpět, v úsecích Cheb – Pomezí nad Ohří – Schirnding – Marktredwitz a Aš – Hof Hbf budou tyto vlaky odřeknuty. Na českém území tyto spoje mimořádně pojedou v trase Cheb – Aš – Aš město a zpět (bez přestupu ve stanici Aš).
  • Trať 147 Cheb – Vojtanov – Bad Brambach – Zwickau: Na této trati se mezi stanicemi Cheb – Adorf (Vogtl) koná plánovaná výluka. V tomto úseku budou zajištěné spoje náhradní autobusové dopravy podle výlukového jízdního řádu.
  • Trať 142 Karlovy Vary – Potůčky – Johanngeorgenstadt: Osobní vlaky  Os 17102, 17104, 17105 a 17107 pojedou jen v úseku Karlovy Vary – Potůčky a zpět. V úseku Potůčky – Johanngeorgenstadt nepojedou, náhradní doprava nebude zavedena.
  • Trať 083, linka U28 Děčín – Dolní Žleb – Bad Schandau – Sebnitz – Dolní Poustevna – Rumburk bude rozdělena na dvě části, vlaky pojedou jen ve vnitrostátních úsecích Děčín hl.n. – Dolní Žleb a zpět a Dolní Poustevna – Rumburk a zpět.
  • Spěšné vlaky Sp 5281, Sp 5282, Sp 5285 a 5286 Cheb – Nürnberg Hbf a zpět budou bez náhrady zrušeny.

Zdroj: České dráhy, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *