“Nelítostný pravěk” nás zavede do dávné minulosti. Přijďte do Západočeského muzea v Plzni

Výstava “Nelítostný pravěk” zavede návštěvníka do dávné minulosti v dějinách Země. V historii Země byly souboje o přežití hlavním hybatelem v evolučním závodě o přežití. Na výstavě bude moci návštěvník obdivovat skutečné 3D modely zvířat a rostlin, stane se svědkem boje kořisti s obětí a seznámí se s potravním řetězcem.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 25. 2. 2016 v 17.00 hodin ve výstavním sále č. 1 v prvním patře budovy Západočeského muzea v Plzni, Kopeckého sady 2, Plzeň. Veřejnosti bude přístupná od 26. 2. do 19. 6. 2016, úterý až neděle od 10.00 hodin do 18.00 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na unikátních 8 scén reprezentujících období od paleozoika do kenozoika. Můžeme se těšit na druhohorního diplodoka nebo čtvrtohorního mamuta. Budou zde také k vidění celosvětově unikátní zkameněliny třeba škorpiona z paleozoika nalezeného v německém Chemnitz, křídel jediné meganeuroidní pravážky z Česka nebo nejstaršího členovce nalezeného na našem území. Návštěvník si bude moci u scén pořídit fotografie včetně unikátního “živého obrazu” škorpiona. Děti budou moci své dojmy a znalosti vyzkoušet v dětském koutku. Pojďte poznat souboje o přežití v dějinách přírody na výstavu „Nelítostný pravěk“.

Ve výstavě bude probíhat řada doprovodných programů, více informací na www.zcm.cz .

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *