Nejkrásnější turistické trasy Německa ve Schwarzwaldu Češi zatím moc neobjevili

Nádhernou přírodu protkanou mnoha turistickými trasami, vynikající regionální kuchyni, velké množství minerálních pramenů, dovolenou plnou zážitků na zdejších farmách, možnost výletů do populárních lázní Baden-Baden či metropolí Štrasburku a Freiburgu, to vše nabízí region Bad Peterstal-Griesbach ve Schwarzwaldu.

„Pěšími turisty jsou vyhledávány zejména dvě jedenáctikilometrové prémiové okružní trasyWiesensteig a Schwarzwaldsteig, které v letech 2012 a 2013 zvítězily v prestižní anketě Land und Natur německé sportovníasociace DVV a významného německého časopisu pro turistiku Wandermagazin,“ sděluje Axel Singer, jednatel Bad Peterstal-Griesbach Kur und Tourismus GmbH. Obě jsou považovány za trasy pro skutečné turistické „fajnšmekry“. Vedou nedotčenou krajinou přírodního parku mezi úchvatnými vodopády, potokem, po lesních a lučních pěšinách 750 metrů nad mořem odkud lze dohlédnout přes zalesněné vrcholkycentrálního Schwarzwaldu až do Štrasburku v Alsasku. Národním parkem vede v několika etapách i legendární 98 kilometrů dlouhá turistická trasa Renchtalsteig. Zde se lze setkat se všemi jedinečnými součástmi schwarzwaldské krajiny.

Ať už jsou to vinice, náhorní plošiny, legendami opředené skalní útvary, prameny, vodopády, ledovcová jezera, zámek Staufenberg či klášterní zřícenina Allerheiligen. Region Bad Peterstal-Griesbach v údolí Renchtal je považován za baštu palíren v rámci celého Německa. Zájemci jich zde najdou přibližně 1 600. Ochutnávat můžeme nejen pálenky, ale i místní speciality například stolní oleje z vlašských ořechů či hroznových jader. Kromě šunky a známého třešňového dortu, které proslavily Schwarzwald po celém světě, proslula zdejší regionální kuchyně také produkty z místního chřestu a jahod. Mimořádné gastronomické zážitky nabízí návštěvníkům lázní Bad Peterstal-Griesbach pětihvězdičkový Relais & Chateaux Hotel Dollenberg, kde můžeme ochutnat speciality vytvořené držitelem dvou michelinských hvězd, šéfkuchařem Martinem Herrmannem. Dovolená na statku je ideálním způsobem, jak strávitdny volna s celou rodinou. Zábavu pro všechny věkové kategorie nabízejí také dva zábavní parky. Europa-Park poblíž Freiburgu je považován za nejkrásnější v Německu. Je rozčleněn do patnácti částí, které odpovídají jednotlivým evropským státům. Zábavní park Funny-World v Kappel-Grafenhausenu v blízkosti hranic s Alsaskem nabízí program především pro rodiny s malými dětmi.

Přestože je region Bad Peterstal-Griesbach jednou z nejhezčích destinací Německa, českýmituristy je stále poměrně opomíjený. Počet návštěvníků zde přitom rok od roku roste. V roce 2013 jich sem zamířilo více než 180 tisíc. Podíl zahraničních hostů představuje 15 až 20 procent. Region je držitelem pečeti kvality za ubytování pro rodiny s dětmi, udělené spolkovou zemí Bádensko-Württembersko.

Z České republiky je Bad Peterstal-Griesbach dostupný po dálnici E50 (směr Heilbronn). Z Prahy je vzdálený zhruba 580 km.     (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *