“Něha vychází z vašich otevřených srdcí, dáváte to, co sami získáváte,” řekl ke Světovému dni nemocných plzeňský biskup

Na 11. února připadá Světový den nemocných. V roce 1993 ho vyhlásil papež Jan Pavel II. jako  projev solidarity s nemocnými. Letošním mottem svátku je „Zadarmo jste dostali, zadarmo dávejte.“

V plzeňské diecézi si tento významný den připomínají na několika místech. “Oba biskupové a generální vikáři spolu s kněžími, kteří konají pastorační službu nemocných, navštíví některé nemocnice, kde se setkají s vedením nemocnice, lékaři, sestrami a dalšími zaměstnanci a navštíví rovněž pacienty na vybraných odděleních,” informovala mluvčí biskupství Zuzana Lášková.

Plzeňskou Fakultní nemocnici navštívil biskup plzeňský Tomáš Holub. Pozdravil zaměstnance, požehnal nemocným a předal velké poděkování: „Aby se zdravotníci mohli  starat o nemocné, potřebují profesionalitu a něhu. Něhu dostáváme zadarmo, jako součást daru života, zadarmo ji i dávejme.  Aby se lidé uzdravili, potřebují psychickou pohodu a víru, že se uzdraví, že je ještě někdo potřebuje. Velmi děkuji všem zaměstnancům fakultní nemocnice, kteří kombinují profesionalitu a něhu, za jejich oddanou práci. Modlím se za vás všechny i za nemocné.“

Do Karlovarské krajské nemocnice přišel generální vikář Jiří Majkov, do Rokycanské nemocnice zavítá v úterý emeritní biskup František Radkovský a do Domažlické nemocnice tentýž den generální vikář Krzysztof Dędek. V nemocnicích v Rokycanech a v Domažlicích budou na závěr těchto setkání dotyční spolu s místními faráři slavit mši svatou, obětovanou za nemocné a všechny, kteří jim slouží. Mše svatá v Rokycanech začne v 15.45 hod., v Domažlicích cca v 15.10 hod.

Již podvacáté bude v Plzni také bohoslužba s udílením této svátosti připravena pro vážně nemocné, kteří potřebují zajistit dovoz a asistenci. Bohoslužba se bude tentokrát konat v Domově sv. Jiří na Doubravce z důvodů současné karantény o měsíc později, 9. března v 15.00 hodin. Už o hodinu dříve bude příležitost ke svátosti smíření.

Foto FN Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *