Navštivte Viessmann roadshow a poznejte moderní řešení vytápění

Stojíme před problémem, jak vyřešit topení v domě. Stávající plynový kotel slouží dvacet let, ale jeho provoz je stále dražší a dražší. Řešíme, zda znovu pořídíme kotel na plyn nebo tepelné čerpadlo se státní dotací. Jasno máme zatím jedině v tom, že si zase koupíme zařízení od Viessmann. Dvacet let nás nikdy nenechalo – byť na jediný den – bez tepla. Proč tedy zkoušet něco nového a ve vlastní domácnosti nevyzkoušeného.

Nikdo z nás doma není příliš technicky vyspělý, abychom našli v příručkách, tipech, návodech i na sociálních sítích přesné odpovědi a vyřešení našeho problému. Moc si proto slibujeme od Viessmann roadshow, která má v pátek 8. září od 9 do 17 hodin zastávku v Českých Budějovicích u WWWLutz v Českém Vrbném.

Načetli jsme si, že systémy Viessman nabízí kompletní řešení nejen pro nové domy, ale i pro starší. V našich očích je náš „dvacetiletý“ dům pořád skoro jako nový, ale občas nějaké přetření fasády už potřebuje. Nebo vyměnit kotel či změnit celkově systém vytápění. A před tím právě stojíme. Počítáme s tím, že na roadshow se o produktech dozvíme víc a nezávazná konzultace nás dovede dál. Chceme poznat moderní řešení vytápění, a proto si už dopředu píšeme otázky na lidi, co se v oboru vyznají. Rozhodující bude i cena a plánujeme, že pokud se nakonec rozhodneme pro tepelné čerpadlo – ať už na jakémkoliv principu, využijeme státní dotaci. Podle pravidel programu Nová zelená úsporám je možné získat podporu nejen na zateplení stávajícího rodinného nebo bytového domu, ale také dotace na tepelná čerpadla. Díky tomu se určitě vyplatí. Ale možná ještě víc než na úsporu peněz člověk hledí i na životní prostředí, ve kterém budou žít jeho děti a vnoučata. Tepelná čerpadla prý do ovzduší nevylučují téměř žádné nečistoty a jejich spotřeba elektrické energie je velmi malá. O tom všem si chceme  na roadshow popovídat…

A ještě kvůli jedné věci se na akci v Českém Vrbném na okraji Českých Budějovic moc těšíme: můžeme tam vyhrát jednu z deseti mobilních čističek vzduchu. No, my totiž doma soutěžíme rádi a nová čistička vzduchu skoro za třináct tisíc korun by se nám kvůli našim kočičkám hodila.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *