Návštěvníci putovní výstavy si v Dobřanech prohlédnou jednu z nominovaných staveb

Poslední zastávkou putovní výstavy soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2014 jsou Dobřany. Až do 8. ledna 2016 budou v prostorách nového zdravotního střediska na třídě 1. Máje v Dobřanech k vidění panely představující všechny přihlášené stavby, u nominovaných a vítězných si návštěvníci mohou přečíst i hodnocení odborné poroty.

Zdravotní středisko a Penny market v Dobřanech získaly nominaci na titul Stavba roku PK v kategorii Novostavby budov a Čestné uznání poroty za následováníhodné propojení marketu s další funkcí občanské vybavenosti. Nový objekt navíc velice dobře zapadá do okolního městského prostředí, což rozhodně nebývá samozřejmostí. Přihlašovatelem stavby do soutěže bylo přímo město Dobřany.

 

„Nové zdravotní středisko jsme v Dobřanech plánovali postavit až tak v roce 2017, ale shodou šťastných okolností ho máme už od roku 2014. Jde o výsledek ostrých, ale korektních jednání se zástupci koncernu, který provozuje síť Penny. V našem městě vybudovali velkosklad a bylo logické, že tu má být i prodejna. Supermarket si lidé zvolili v průzkumu v rámci přípravy Programu rozvoje města jako jednu ze čtyř nejžádanějších investic, které jim chybí ke spokojenému životu v Dobřanech,“ připomíná starosta Dobřan Martin Sobotka. Nyní ve městě stojí stavba, kterou přijímají občané a chválí ji i odborná veřejnost. „Navíc město vyšlo středisko na necelý půl milión korun včetně všech nadstandardů, budovu samou zaplatili majitelé prodejny v přízemí,“ dodává starosta.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *