Nádraží Praha-Těšnov – provoz obnoven

Pokud patříte mezi pamětníky, kteří se dosud nesmířili se zbourání nádraží Praha-Těšnov, pak se vypravte do Muzea hlavního města Prahy. V jeho hlavní budově si do 3. dubna 2016 můžete prohlédnout výstavu Nádraží Praha-Těšnov – provoz obnoven.

Hlavní atrakcí výstavy v hlavní budově muzea v ulici Na Poříčí 52 (hned vedle výstupu z metra C stanice Florenc) je přesný model kdysi nejkrásnější nádražní budovy v Praze otevřené před 140 lety a zničené před 30 lety.

Díky modelovému kolejišti postavenému podle někdejší reality a s využitím dobových plánů a dalších historických pramenů si návštěvníci mohou udělat představu o provozu vlaků na tomto nádraží.

Návštěvníci výstavy mají také možnost zažít pocit výpravčích těšnovského nádraží prostřednictvím interaktivních prvků na digitálně řízeném modelovém kolejišti ve velikosti HO (měřítko 1:87).

Ve výstavním sále muzea jsou také k vidění velkorozměrové fotografie zejména z 60. let 20. století zobrazující přijíždějící a odjíždějící vlaky, provoz depa, zbrojení lokomotiv uhlím a vodou. Zážitek cestujících z těšnovského nádraží přibližují i zdařilé litografie Jiřího Budy.

Modelový železniční provoz zahrnuje i trať procházející po Negrelliho viaduktu, pod nímž se nacházelo zhlaví těšnovského nádraží. Tato pozoruhodná dopravní stavba – jde o nejstarší železniční most přes Vltavu a nejdelší železniční most v Česku – funguje již 155 let a její adekvátní část je rovněž součástí modelového kolejiště.

Každou sobotu od 11 do 17 hodin lze na modelovém kolejišti sledovat rozšířený provoz, který se blíží tomu reálnému.

Zákazníci Českých drah mají po předložení platné In Karty nebo jízdního dokladu ČD slevu na vstupné 20 %.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *