Na Zámeckých slavnostech vína v Českém Krumlově se setkáme s oceněnými víny a s uznávanými sommeliéry

Celý listopad patří v Českém Krumlově Festivalu vína, který vyvrcholí již tuto sobotu 21. listopadu Zámeckou slavností vína – degustační a prodejní přehlídkou vín. Návštěvníci zde ochutnají mimo jiné vína od několikanásobného držitele titulu Vinař roku Miroslava Volaříka, od několikanásobného držitele titulu Vinařství roku vinařství Sonberk a řadu vín nesoucí ocenění z prestižních mezinárodních soutěží jakou jsou AWC Vienna, Decanter World Wine Awards London nebo Concours Mondial de Bruxelles. Na Zámecké slavnosti budou mít navíc milovníci vína jedinečnou příležitost setkat se s čerstvým absolventem prestižních zkoušek Court of Master Sommelier Level Advanced Jakubem Přibylem a účastnit se zde dvou řízených degustací pod jeho taktovkou.

Veřejností oblíbená degustační a prodejní přehlídka vín představí 15 tuzemských a 12 zahraničních vinařství, více než 250 druhů vín, nabídne tři řízené degustace a malou školu sabrage. Generální partner přehlídky společnost Premier Wines & Spirits přichystá degustace vín ze všech koutů světa od Chile, přes Argentinu až po Francii.    

„U stánku tohoto prodejce špičkových vín a destilátů se budete moci potkat s jedním z nejlepších sommeliérů ČR Jakubem Přibylem a během odpoledne s ním absolvovat také 2 řízené degustace – Krása Cuvée a Pinot Family.“, dodal Václav Pecha, jeden z organizátorů festivalu.

 

“Snažíme se každý rok prezentovat kvalitní tuzemské i zahraniční vinaře. Někteří vinaři se na festival rádi vracejí, ale můžeme se těšit i na nováčky. Návštěvníkům přehlídky chceme nabídnout pestrý výběr. Mohou na přehlídce ochutnat vína z různých oblastí, vína vyráběná různými technologiemi, mladá i archivní vína apod.“, přiblížil Pavel Fučík, jeden z organizátorů festivalu. Díky široké nabídce vzorků budou moci návštěvníci vnímat rozdíly mezi jednotlivými druhy vín, přičemž vinaři o lahodném moku se zájemci rádi a ochotně pohovoří. Své poznatky si mohou lidé zapisovat do katalogu vín, kde naleznou i hlasovací lístek do ankety o nejlepší víno slavnosti. Vybraná vína na přehlídce půjde koupit i za zvýhodněnou festivalovou cenu.

 

Návštěvníci letošní přehlídky vína nebudou ochuzeni ani o hudební zážitek. After party proběhne v restauraci Krumlovský mlýn, kde zahrají českobudějovické kapely Seven’s a Kambodža. Pro návštěvníky přehlídky je vstup na tyto koncerty zdarma.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *