Na vrcholu své kariéry zavítají Foals konečně i do Prahy

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v areálu Výstaviště Praha, nabízí program plný velkých hvězd. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením britští Foals, kteří jsou v současné době na vrcholu kariéry. V rámci halového turné vyprodala kapela například i stadion v britském Wembley a dostala se tak mezi nejžádanější kapely současnosti. Nenechte si ujít největší hudební víkend v Praze na METRONOME festivalu! 

Po sobotním vystoupení headlinera festivalu Iggyho Popa čeká na hudební fanoušky další neopakovatelný koncert. Na hlavním pódiu METRONOME festivalu odehrají v neděli 26. června svou velkolepou show Foals. Parta hudebníků z Oxfordu v čele s charismatickým zpěvákem Yannisem Philippakisem koncertuje od února letošního roku po arénách a halách ve své rodné Británii a v seznamu jejich vystoupení nechybí ani velké americké či evropské festivaly (např. chicagská Lollapalooza, britské Glastonbury či Reading a Leeds festival). Frontman kapely Yannis Philippakis označil letošní turné za vrchol své kariéry. V Praze vystoupí kapela úplně poprvé. „Kapelu Foals sleduji už od jejich prvního alba a měla jsem úžasnou příležitost vidět jejich koncert na slavném festivalu Glastonbury, který jednoznačně patřil k těm nejlepším, které jsem za svůj život viděla. Jsem proto opravdu šťastná, že tento zážitek můžeme zprostředkovat díky jejich vystoupení na METRONOME festivalu,“ říká dramaturgyně festivalu Bára Šubrtová.

Foals jsou na hudební scéně od roku 2005, nahrávkou “Antidotes” debutovali teprve o tři roky později. Následovalo druhé album „Total Life Forever“ v roce 2010 a pak třetí „Holy Fire“ v roce 2013. Loni vydali čtvrtou řadovou desku „What Went Down“ a s ní se stále drží na vrcholu zájmu posluchačů. Získali řadu prestižních ocenění a v britském žebříčku UK Chart s ní bodovali na třetím místě. Album jim vyneslo také vůbec první nominaci na BRIT Award v kategorii Nejlepší kapela roku, kterou sice neproměnili, ale ocitli se po boku takových kapel jako jsou Coldplay, Blur, One Direction a Years & Years. Na rozdíl od jiných indie-rockových kapel, které často bývají populární hlavně studiovými alby, Foals patří také mezi skvělé koncertní kapely, o čemž vypovídá i zájem o jejich turné. Například v únoru se kapele podařilo vyprodat legendární stadion Wembley s kapacitou 12,500 osob.

 

 

METRONOME festival

Nový dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, nabízí program plný velkých hvězd. Na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště se během posledního červnového víkendu představí na 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem Maranatha. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či Please the Trees.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *