Na Špičáku připadlo 25 centimetrů sněhu. O víkendu jsou soutěže a skipasy pro děti zdarma

Zimní počasí přineslo v úterý a ve středu čtvrtmetrovou pokrývku nového sněhu. Teplé a studené vlny se sice nyní aprílově střídají, na Špičáku se ale lyžovat ještě pár týdnů určitě bude. 

„Už jsme stihli upravit čerstvě napadaný sníh a na sjezdovkách máme nyní 40 – 70 centimetrovou vrstvu. Jejich stav během dne nyní logicky závisí na aktuální teplotě. V chladných etapách vydrží upravené delší dobu, příchod oteplení znamená už klasické jarní lyžování v hlubší vrstvě firnu,“ uvádík současným podmínkám provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Návštěvnosti v tomto týdnu si drží průměr cca 1000 lyžařů denně, lyžuje se bez čekání na vleky. O víkendu začínají jarní prázdniny v nejbližším spádovém okrese Klatovy. Areál i proto připravil na sobotu 4. března akci pro děti – soutěží ve špičáckém pětiboji a všechny získají skipas zdarma na celodenní lyžování (viz pondělní info). Zúčastnit se ho mohou v prostoru u dojezdu sjezdovky Spodní Šance samozřejmě všechny děti do 14 let, nejen ty z klatovského okresu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *