Na slavnostním znovuotevření Mariánských kasáren v Českých Budějovicích vystoupí Robert Křesťan či Swing Trio Avalon

Do Mariánských kasáren v Českých Budějovicích se naplno vrátí život. Ve čtvrtek 3. září zde bude otevřena nová rozsáhlá galerie, která má ambice vystavovat to nejlepší ze současné scény výtvarného umění a zároveň se stát živým kulturním centrem města. V rámci slavnostního otevření se už od dopoledne uskuteční bohatý doprovodný program, jehož vyvrcholením bude večerní koncert legendárního Roberta Křesťana a Druhé trávy.

 

Návštěvníci, kteří 3. září dorazí, budou mít jedinečnou příležitost si prohlédnout celou historickou budovu kasáren – průvodce představí samotnou galerii, ale i moderně vybavené apartmány. V Galerii Mariánská tento den zároveň začne výstava děl Salvadora Dalího.

Program slavnostního otevření bude zahájen v 10 hodin. Kromě zmíněného Roberta Křesťana a skupiny Druhá tráva, se kterými od 19.30 vystoupí i zajímaví hosté Charlie McCoy a Kateřina García, se představí hudební skupiny Trio de Compostela (od 15.00) a Swing Trio Avalon (od 17.00) a divadla Já to jsem (od 16.00) a Studio dell´arte (od 14.00).

Organizátoři mysleli i na dětské návštěvníky, pro které taktéž připravili bohatý doprovodný program, z něhož zmiňme například výtvarnou dílnu ateliéru TVOR, jež bude fungovat od 10 do 16 hodin. Provozovatelé galerie nevylučují, že na akci dorazí i samotný Švejk. Ptáte se proč? Spisovatel Jaroslav Hašek je jednou z nejznámějších osobností, která v Mariánských kasárnách kdysi sloužila.

Pro labužníky pořadatelé přichystají pečeného býka z Novohradských Hor, který bude zakrojen v 11 hodin dopoledne. V nabídce budou i šťavnaté hamburgery.

Vstupné na akci je do 18 hodin zdarma. Lístky na koncert Roberta Křesťana stojí v předprodeji 190 korun (v síti CB systém), na místě budou za 250 korun.

Mariánská kasárna jsou významnou památkou, která ale dlouhé roky chátrala. V roce 2011 koupil nemovitost soukromý investor a o tři roky později odstartovala první etapa kompletní rekonstrukce, v rámci které vznikla mimo jiné Galerie Mariánská.

 

Program dne:

10:00 Zahájení

11:00 Zakrojení pečeného býka

12:00, 13:00 Komentované prohlídky

14:00 Studio dell´arte

15:00 Trio de Compostela

16:00 Divadlo Já to jsem

17:00 Swing Trio Avalon

19:30 Robert Křesťan a Druhá tráva

+ Charlie McCoy (USA)

+ Kateřina García

 

10:00–16:00 Dětská výtvarná dílna ateliéru TVOR + Divadlo Studna

+ mezi 10:30 až 13:30 Orchestr Péro za kloboukem

+ každou hodinu komentované prohlídky galerie/výstavy

+ možná přijde i Švejk…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *