Na Festivalu nakladatelů si můžete koupit knížky jako vánoční dárky

Ve svém třetím týdnu nabídne Plzeňský literární festival další novinku: Festival regionálních nakladatelů. Do programu jím přispěla Knihovna města Plzně, v jejíchž prostorách se uskuteční. Svátek nových knih i osvědčených titulů se tu uskuteční 19. a 20. listopadu a návštěvníci budou mít příležitost koupit pod vánoční stromeček knihy jako dárky. Chybět nebudou ani autogramiády nebo autorská čtení. Čtenáři se tu mohou potkat s Hanou Gerzanicovou, Evou Voříškovou, Ladou Duspivovou, Vladimírem Horpeniakem, Béďou Šedifkou Röhrichem nebo Zdeňkem Zajíčkem a Markétou Čekanovou.

 

V sobotu dopoledne pak Plzeňský literární festival přichystal seminář věnovaný autorskému právu a tématu zastupování agenturou DILIA. Uskuteční se ve vzdělávacím centru Studijní a vědecké knihovny. O výhodách i nevýhodách agenturního zastupování DILIA přijede hovořit vedoucí jejího literárního oddělení Alena Jakoubková. Seminář začíná v 8:30 h. O dvě hodiny později bude JUDr. Helena Chaloupková mluvit o problematice autorského práva. Oba semináře jsou určeny jak autorům zavedeným, tak začínajícím, i široké veřejnosti. Nutná je předchozí rezervace na e-mailu zaspis@seznam.cz.

Plzeňský literární festival pořádá Středisko západočeských spisovatelů ve spolupráci s Knihovnou města Plzně a Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje. Finančně jej podpořil Plzeňský kraj z grantu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.   (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *